Copy
IEEE Türkiye Şubesi Haber Bülteni
View this email in your browser

IEEE Türkiye Haber Bülteni

Sayı:1, Nisan 2017

IEEE Türkiye Başkanı'nın Mesajı

 

IEEE Türkiye’nin ilk haber bülteni ile birlikteyiz... Bu bülten, IEEE Türkiye’deki son gelişmeler hakkında sizi bilgilendirecek, devam eden ve planlanan faaliyetlerimiz, sponsor olduğumuz konferanslar vb güncel bilgileri de paylaşmamıza imkan verecek. 

Bu ilk sayımızda IEEE Türkiye’nin başlattığı yeni bir yarışmayı da büyük bir mutlulukla size duyuruyoruz. IEEE Türkiye Lisans Bitirme Proje Yarışma ve Sergisi, tüm Elektrik, Elektronik, Enerji Sistemleri, Haberleşme/Telekomünikasyon, Bilgisayar, Yazılım, Biyomedikal, Kontrol/Otomasyon, Mekatronik Mühendisliği bölümlerindeki son sınıf lisans öğrencilerine açık olup üstün nitelikteki bitirme projelerini ödüllendirerek öğrencilerimizin yaratıcılıklarını teşvik etmeyi hedefliyor. 

IEEE Türkiye olarak üyemiz bilim insanlarını teşvik ve takdir misyonu kapsamında, dört ayrı ödül programı da başlatmaya karar verdik. IEEE Türkiye Ömür Boyu Başarı Ödülü, IEEE Türkiye Araştırma Teşvik Ödülü, IEEE Türkiye En İyi Doktora Tezi Ödülü ve IEEE Türkiye Üstün Hizmet Ödülü ile ilgili bilgileri bu haber bülteni içinde bulabilirsiniz.

Tüm üyelerimizi saygıyla selamlıyor, IEEE Türkiye’de artarak devam eden faaliyetlerimizde gönüllü katkılarınızı bekliyorum.

Prof. Dr. Murat Uysal
IEEE Türkiye Başkanı


 

IEEE Türkiye Lisans Bitirme Proje Yarışma ve Sergisi, Elektrik, Elektronik, Enerji Sistemleri, Haberleşme/Telekomünikasyon, Bilgisayar, Yazılım, Biyomedikal, Kontrol/Otomasyon, Mekatronik Mühendisliği ve benzeri bölümlerdeki son sınıf lisans öğrencilerine açık olup üstün nitelikteki bitirme projelerini ödüllendirerek öğrencilerimizin yaratıcılıklarını teşvik etmeyi hedefliyor. Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, bitirme projeleri ile ilgili hazırladıkları kısa bir videoyu YouTube'a yükleyecekler. Seçici Komite'nin ön elemesinin ardından, kısa listeye kalan yarışmacılardan teknik rapor istenecek. Bunlar arasından seçilen en iyi 20 projenin sahibi öğrenciler bitirme projelerini sergilemek üzere Ağustos ayında ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsünde  düzenlenecek IEEE Türkiye Öğrenci ve Genç Profesyoneller Kongresi'ne davet edilecekler. Kongre sırasında düzenlenecek tören ile en iyi 3 proje sahibine ödül verilecek. Maddi ödül miktarları sırasıyla 4000 TL, 2000 TL ve 1000 TL olacak. Grup projesi ise, ödül miktarı grup üyeleri arasında eşit olarak paylaştırılacak. Yarışma başvuru ve değerlendirme süreci ile ilgili diğer ayrıntılar web sitemizde bulunabilir.  

Ayrıntılı bilgi için: 
 http://sites.ieee.org/turkey/lbpy17/


 

IEEE Türkiye, üyesi bilim insanlarını teşvik ve takdir misyonu kapsamında, dört ayrı ödül program başlatmaya karar vermiştir.
  
IEEE Türkiye Ömür Boyu Başarı Ödülü: Yaptığı araştırmalarla  Elektrik Elektronik Mühendisliği ve ilgili alanlarda özgün, öncü ve çığır açıcı araştırma çalışmaları ile uluslararası düzeyde büyük katkıları bulunmuş IEEE üyesi bilim insanlarına verilir. 

IEEE Türkiye Araştırma Teşvik Ödülü: Elektrik Elektronik Mühendisliği ve ilgili alanlarda üstün nitelikli bilimsel çalışmalarıyla öne çıkan ve doktora diplomasını son on yıl içinde almış IEEE üyesi bilim insanlarına verilir.

IEEE Türkiye En İyi Doktora Tezi Ödülü: Doktorasını Elektrik Elektronik Mühendisliği ve ilgili alanlarda Türkiye'deki bir üniversitede son iki yıl içerisinde tamamlamış ve üstün nitelikli doktora tezi ile gelecek vaat eden IEEE üyesi genç bilim insanlarına verilir.

IEEE Türkiye Üstün Hizmet Ödülü: IEEE Türkiye’ye gönüllü faaliyetleri ile büyük katkı sunmuş üyelere verilir.

Başvuru ve Değerlendirme Süreci: Araştırma Teşvik ve Doktora Tezi Ödüllerine adaylar kişisel olarak başvurabilir veya aday gösterilebilirler. Ömür Boyu Başarı ve Üstün Hizmet Ödülü için adaylar IEEE Türkiye Ödül Komitesi tarafından belirlenir. Ödüllere ilişkin duyuru IEEE Türkiye web sitesinde ileriki aylar içinde yapılacaktır.

 

Teknik Kollarımızda Başkanlık Seçimleri

 

Yeniden yapılanma çerçevesinde son seçimleri iki yıldan önce yapılan teknik kolların (chapter) bazılarında seçimler tamamlandı. Yeni seçilen başkanlarımızı aşağıda bulabilirsiniz. Eski başkanlarımıza hizmetleri için teşekkür ederken yeni seçilen başkanlarımızı da kutluyoruz.

 

Teknik Kol

Başkan

İletişim Bilgisi

C

Fatih Uğurdağ

fatih@ugurdag.com

COM

Mutlu Koca

mutlu.koca@boun.edu.tr

PE

İstemihan Genç

gencis@itu.edu.tr

SP

Murat Saraçlar

murat.saraclar@boun.edu.tr

EMB

Aydın Akan

aydinakan@gmail.com

AP/ED/MTT/EMC

Özgür Ergül

ozgur.ergul@eee.metu.edu.tr

 
Tüm IEEE Türkiye teknik kolları ile ilgili bilgi için: http://sites.ieee.org/turkey/chapters/

IEEE Türkiye Üyelik İstatistikleri
 

IEEE Türkiye'nin 2017 Mart itibariyle toplamda 1409 üyesi bulunmaktadır. Üyelerimizin kategorilere göre dağılımlarını aşağıdaki grafikte bulabilirsiniz.


 

IEEE Türkiye Destekli Konferanslar

ICEEE-2017 4th International Conference on Electrical and Electronics Engineering
08 - 10 Nisan, Ankara

World Electro Mobility Conference’17
04 - 05 Mayıs, İzmir

25. Sinyal İşleme ve İletişim Uygulamaları Kurultayı
15 -18 Mayıs, Antalya

 
     

IEEE Hakkında


IEEE (The Institute of Electrical and Electronics Engineers) 160 ülkede 430 bini aşkın üyesiyle dünyanın en büyük kar amacı olmayan mesleki organizasyonudur. Elektrik-elektronik mühendisliği alanında birçok uluslarası prestijli bilimsel dergiyi yayınlıyor olup bu teknoloji alanında dünyada yapılan yayınların %30'unu elinde bulundurmaktadır. IEEE ayrıca çeşitli teknoloji dallarında endüstriyel standartları geliştirmektedir.

     
Paylaş
Tweet
İlet
IEEE Türkiye ile ilgili en son haberleri ve tüm etkinliklerimizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz.
Website
Website
LinkedIn
LinkedIn
Twitter
Twitter
© Copyright 2017 IEEE Türkiye


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
STK · IEEE Türkiye Şubesi, Çankaya · Ankara 6460 · Turkey

Email Marketing Powered by Mailchimp