Copy
Deti sú pre  nás dar. Okrem iného i preto, že nám dávajú možnosť, aby sme sa pri práci  s nimi rozvíjali. I to je cesta, ako urobiť tento svet krajším a radostnejším miestom. Preto práve na Deň detí sa formou nášho nového občasníka ETPáčika :) začíname s vami deliť o radosti, ktoré  s nimi každodenne zažívame.
Zväčšujeme možnosti - zmenšujeme rozdiely
Facebook
Website
Email
Film o ETP Slovensko - Online mentoring Schopné deti

Predstavujeme Vám toto sympatické dielko - Online mentoring pre ETP Slovensko, ktoré vytvorila reklamná agentúra Istropolitana Ogilvy a prihlásila sa s ním do najväčšej marketingovej súťaže na Slovensku Zlatý klinec.
Nápad na online mentoring vznikol v rámci lanského Pro Bono maratónu Nadácie Pontis. Vtedy sme netušili, že sa do Mentorského programu Schopné deti zapojí viac ako sto dobrovoľníkov, ktorí sa rozhodli darovať svoj čas a venovať sa deťom z rómskych osád. Sme veľmi radi, že aj filmu Istropolitana Ogilvy o našom online mentoringu sa darilo  a v súťaži získal druhé miesto, Strieborný klinec. Blahoželáme.
Budujeme nádej na Luníku IX

Diskriminácia obyvateľov Luníka IX v oblasti bývania a zamestnávania je roky neriešený problém. Cieľom nového projektu ETP, podporeného z dotačného programu Ministerstva spravodlivosti SR v roku 2017, je predchádzať prejavom extrémizmu, rasizmu a diskriminácie obyvateľov "Deviatky" v prístupe
k bývaniu, zamestnaniu a vzdelaniu
prostredníctvom:

a) spoločných workshopov s ľudsko-právnou tematikou pre mladých ľudí
z "Deviatky" a z celých Košíc,
b) vzdelávania volených zástupcov obyvateľov a zamestnancov mesta Košice (starostovia, poslanci, administratívni pracovníci),
c) realizáciou overených opatrení komplexnej sociálnej práce,
d) prezentáciou výsledkov projektu a pozitívnych príkladov v médiách
a na sociálnych sieťach.
Mesto Košice v spolupráci s Mestskou časťou Luník IX a ETP Slovensko vypísalo verejnú ideovú urbanisticko-architektonickú súťaž Lunik IX.
Čítajte viac

Naša klientka v Košice:dnes

Na našom štvrtkovom stretnutí s klientmi na Luníku IX boli žurnalisti z mediálneho domu Košice:dnes. Nech sa páči, pozrite si šot v televízii Košice:dnes: http://kosicednes.sk/…/romska-matka-ktora-moze-byt-/ a prečítajte si článok v denníku Košice:dnes: http://kosicednes.sk/…/mama-z-lunika-ix-moze-byt-prikladom…/

Čítajte viac

Budúci Luník IX tvoria architekti i naši klienti

Aj na včerajšom, pravidelnom štvrtkovom, stretnutí s klientmi projektu Budujeme nádej na Luníku IX kreslili dospelí i deti návrhy, ako by si želali, aby o niekoľko rokov vyzeralo ich sídlisko. Na návrhu sme spoločne pracovali počas dvoch stretnutí a výsledok je určite zaujímavý. V týchto dňoch teda nielen architekti a urbanisti tvoria návrhy do súťaže, ktorú vypísalo Mesto Košice v spolupráci s Mestskou časťou Luník IX a ETP Slovensko, ale svoju predstavu vyjadrili aj obyvatelia sídliska.

Čítajte viac
Website
Facebook
Instagram
YouTube
Mail
Cieľ programu Schopné deti

Prostredníctvom mentoringu, online mentoringu a spoločných zážitkov INŠPIROVAŤ ŽIAKOV A ŠTUDENTOV ZO SOCIÁLNE VYLÚČENÝCH KOMUNÍT, aby sa učili, sústavne si rozširovali obzor, čoraz viac sa približovali k  vysnívanej vízii o svojej budúcnosti a mali pozitívny vplyv na komunitu.
Na neslávnom Luníku IX žijú aj schopné deti

Aj na Luníku IX sa nájdu talentované deti. Aby ich nezomlelo negatívne prostredie, potrebujú podporu od skúsenejšieho človeka, ktorý ich bude viesť životom. Prostredníctvom projektu Schopné deti sa im online mentori vynasnažia splniť ich sny. Priateľstvom a správnymi radami sa z nich stanú ľudia, ktorí sa dokážu uplatniť vo vytúženom odbore.
Čítajte viac
Máme už 56 dvojíc online mentor a chránenec

Schopné deti zažívajú nádherné chvíle. Vytvárajú si nové priateľstvá, čakajú ich nové výzvy. Online mentori im darujú svoj čas, ktorý sa nedá ničím nahradiť. Opäť krok vpred.
Čítajte viac
ETP Slovensko

Zemplínska 15/A 
040 01 Košice 
tel: +421 55 72 888 56-8 
email: etp@ke.etp.sk
Schopné deti

Komunitné centrum Podsadek
064 01 Stará Ľubovňa
tel: +421 948 070 676 
email: schopnedeti@schopnedeti.sk
D A R U J T E

Ak sa chcete odhlásiť z tohto newslettra, kliknite TU.

Copyright (C) 2017 ETP All rights reserved.

Email Marketing Powered by Mailchimp