Copy
ינואר 2017
לוגו הסוכנות הלאומית למניעת סימום בספורט
למען ספורט נקי
קברניטי הספורט הישראלי, ספורטאים ושותפים לדרך, אנו חוגגים חצי יובל. שמחים לשתף אתכם בסיכום פועלה של הסוכנות הלאומית למניעת סימום בספורט - בסיפורים, בהישגים ובאתגרים. מוזמנים לבקר אותנו באתר שלנו ולהביע את תמיכתכם בפעילותנו למען ספורט נקי בישראל.

חזון ואסטרטגיהמה הסוכנות הלאומית רוצה להשיג, ומה היא עושה כדי להגיע לזה? אלו אתגרים עומדים בדרך מהן ההזדמנויות?
מוזמנים להכיר: הצצה לתקציר האסטרטגי של הסוכנות הלאומית למניעת סימום בספורט.

 
קראו עוד

בימים ההם ובזמן הזה
25 שנות פעילות

 
מהימים שבהם הכול התחיל מאפס, ועד לימינו - ולעמידה בסטנדרטים בינלאומיים מחמירים. ראיון עם פרופ שאול שרייבר, יו"ר הסוכנות הנוכחי, ועם מולי אפשטיין, המזכיר הראשון של הועדה, כיום פיזיולוג ויועץ אסטרטגי בסוכנות הלאומית למניעת סימום.
 
קראו עוד
מוגס טסמה

ההישגים שלנו


אפליקציה לספורטאים, תכניות חינוכיות, שינוי תקינה ומדיניות, יצירת תקנון המאושר על ידי WADA העולמית, כנסים מקצועיים, חיבור למערכת ADAMS , ועוד הישגים רבים רשמה לעצמה הסוכנות הלאומית ב 25 שנות קיומה.
קראו עוד
לוגו ישראל אולימפי    שותפים לדרך מברכיםמשרד התרבות והספורט
יגאל כרמי-יו"ר וגילי לוסטיג-מנכ"ל
ברכות לסוכנות הלאומית למניעת סימום, על פועלם רב השנים לחינוך ומניעה של תופעת הסימום וחתירתם ללא לאות להבטחת טוהר הספורט בישראל.
הוועד האולימפי בישראל, מוסד הגג של הספורט בארץ, מכיר בחשיבותה הרבה ותומך בפעילותה של הסוכנות למניעת סימום בספורט. פעילותה היא חלק בלתי נפרד מהמעטפת המושלמת, שאנו נותנים לספורטאים - מענה לכל צרכיהם והבאתם למיצוי היכולות הספורטיביות שלהם, כשהם כשירים בהיבט: הבריאותי, המנטלי, הספורטיבי ו”נקיים מחומרים אסורים”.
בעת הזו, יותר מאי פעם הננו נדרשים להתמודד עם אתגר הסימום והעלמת ראיות. האמנה האולימפית ותקנון ,WADA
מדגישים את ערך המשחק ההוגן, הדוגמא האישית, ציות לחוק ועקרונות מוסר נוספים, שמשמעותם השגת ניצחונות ללא כל שימוש באמצעים פסולים.
הישגי השיא בקריירה הספורטיבית של ספורטאים באשר הם, חסרי משמעות אם הושגו על-ידי רמיה. בכל הקשור לסימום בספורט, נמשיך לפעול נחרצות עם הסוכנות הלאומית למימוש החזון - ספורט נקי מסמים.
אנו מאמינים כי הספורטאים שלנו והגופים המופקדים עליהם, מבינים זאת ופועלים ברוח זו.
דוד מלכאמשרד התרבות והספורט פועל לקיום תרבות הספורט העוסק ברוח עקרונות המשחק ההוגן ובריאות הספורטאי ורואה חשיבות רבה בטיפול, מיגור והוקעה בתופעת הסימום, בשימוש בחומרים ובשיטות האסורים בספורט.
לבקשת משרד התרבות והספורט, אישרה ממשלת ישראל, בישיבתה מיום 15 בדצמבר 2011 , הצעת מחליטים המאמצת את אמנת אונסק”ו ) UNESCO ( הבין-לאומית למניעת סימום בספורט ובמקביל הכירה בוועדה הממלכתית למניעת סימום, שהוקמה בוועד האולימפי בשלהי שנת 1991 , כסוכנות לאומית למניעת סימום בספורט, המהווה את הזרוע הביצועית של WADA בישראל.
מדינת ישראל יחד עם כ 190- מדינות החברות בסוכנות העולמית למניעת סימום בספורט מאפשרות לספורטאים להשתתף בתחרויות ספורט הוגנות ובטוחות יותר תוך שמירה על בריאותם. משרד הספורט רואה מחויבות רבה לנושא ותומך בפעילותה החשובה של הסוכנות הלאומית למניעת סימום בשלושה רבדים: חינוך, מניעה ואכיפה.
משרדנו רואה בכל איגודי הספורט, בספורטאים ובמעטפת התומכת בהם אחראים ומחויבים לפעול ברוח כללי התקנון והקוד האתי של WADA ושל הסוכנות הלאומית למניעת סימום בספורט בישראל, תוך שימת דגש על משחק הוגן ועל הדרך בה מושג הניצחון הספורטיבי. הספורטאים המתחרים בארץ ובעולם מהווים מודל לחיקוי ומעוררים השראה וגאווה, משרד התרבות והספורט רואה בספורטאים המשתמשים בסמים משפרי ביצוע, כמי שפוגעים בערכי טוהר המידות.
משרד התרבות והספורט מברך את הסוכנות הלאומית למיגור הסמים בספורט ורואה עצמו שותף למימוש חזונה - ספורט נקי מסמים בישראל!
                                                                                  בברכה,
                                                                                  דוד מלכא, סגן ראש מינהל הספורט
אסתר רוט שחמורובאסתר רוט שחמורוב
ספורטאית ישראלית בולטת בתחום האתלטיקה, כלת פרס ישראל לספורט.
הייתה הישראלית הראשונה שעלתה לגמר אולימפי במונטריאול 76.

ישראל איננה מובילה בעולם בשימוש בחומרים אסורים. למרות זאת פעילותה של הסוכנות למניעת סימום בספורט כגוף שופט ובודק - נחוצה ביותר.
כספורטאית, אני רואה את הפעילות של הסוכנות הלאומית כחשובה בעיקר בשמירה על הספורטאים. כשמנגד קורצים התהילה והכסף - במיוחד על רקע תקציב מוגבל לתמיכה בספורטאים - הפיתוי הוא גדול.
כולנו מכירים ספורטאים שהיו סמל בעולם כולו וסיימו את הקריירה שלהם בבושת פנים כמו בן ג‘ונסון, או גרוע מזה - נפטרו בפתאומיות בגיל צעיר. ידועים גם הנזקים המצטברים, כמו ספורטאיות ממזרח גרמניה שצמח להן זקן ולא יכלו ללדת, וספורטאים שנהרס להם הכבד בגיל צעיר. ספורטאים צעירים פחות נוטים לחשוב על סיכונים ועל השלכות בריאותיות ותדמיתיות. הם רוצים לעשות ספורט ולהצליח.
תפקידנו כחברה להגן עליהם. לשמור שיצייתו לחוקים, שלא יפגעו בגוף שלהם, ושלא יפגעו בספורטאים האחרים. תפקיד הסוכנות איננו קל. ראינו איך WADA הייתה צריכה לעמוד בנחרצות כדי להמליץ על השעיית רוסיה מהמשחקים האולימפיים. גם כאן על הסוכנות לעמוד באומץ מול לחצים שונים שמופנים כלפיה.
אני מאחלת לסוכנות הלאומית להמשיך לפעול באומץ וביושר לב למען ספורט נקי בישראל.
דוא"ל
דוא"ל
הוועד האולימפי בישראל
הוועד האולימפי בישראל
INADO אתר
INADO אתר
זכויות יוצרים © 2019 ISRAEL NADO - הסוכנות הלאומית למניעת סימום בספורט, כל הזכויות שמורות.


רוצה לשנות את האופן שבו אתה מקבל הודעות דוא"ל אלה?
אתה יכול לעדכן את ההעדפות שלך או לבטל את המנוי מהרשימה

Email Marketing Powered by Mailchimp