Copy
MİRABEGRON + SOLİFENASİN KOMBİNASYON TEDAVİSİ FDA TARAFINDAN ONAYLANDI
Uzun yıllardır aşırı aktif mesane (AAM) tedavisinde tek ajan olarak kullanılan antimuskarinik tedaviler kullanılmaktaydı. 2012 yılında Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), bir beta 3 reseptör agonisti olan Mirabegron’un da AAM tedavisinde kullanılmasına onay verdi. Geçtiğimiz günlerde, AAM tedavi etkinliğini artırmak için bu iki ilacın kombinasyon halinde kullanımına da onay veren FDA, bu kararıyla bir çok AAM hastasının daha başarılı bir şekilde tedavi görmesine olanak sağladı. Konuya ilişkin Prof.Dr. Rahmi Onur’un yazısını web sayfamızda bulabilirsiniz.
European Society for Sexual Medicine (ESSM) 2018-2019 Araştırma Bursları Başvuruları Başladı
ESSM tarafından her yıl verilen araştırma bursları için başvurular başladı. Başvurman isteyenlerin projelerini derneğe 30 Haziran 2018 tarihine kadar iletmeleri gerekiyor. Başvuru şartları ve başvuru formu hakkında bilgi için tıklayınız.
Ulusal Ürolojik Cerrahi Derneği Kongresine Katılım için Üroloji Kütüphanesini Ziyaret Edebilirsiniz
Uropedia’da her ay en çok kod biriktiren 3 uzmana kongre katılım desteği sağlanacaktır. Videolara eklenen kodları biriktiren izleciler, Ulusal Kongreye katılım hakkı kazanacak. Bu haftanın videolarını izlemek için tıklayınız.
Türkiye Klinikleri: Her yönüyle Sünnet
Türkiye Klinikleri tarafından yayınlanan “Her Yönüyle Sünnet” Üroloji Özel Dergisi, Prof. Dr. M. İhsan Karaman ve Doç. Dr. M. Selçuk Sılay editörlüğünde yayınlanmıştır. Sayı içeriğine ücretsiz ulaşmak için lütfen tıklayınız.
27. Ulusal Üroloji Kongresi
Türk Üroloji Derneği tarafından düzenlenen 27. Ulusal Üroloji Kongresi, 26 - 29 Ekim 2018 tarihleri arasında Limak Cyprus Deluxe Hotel & Resort Bafra / Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilecektir. Bilgi için tıklayınız.
Deney Hayvanları Sertifikası Eğitimi Başlıyor
Türk Üroloji Derneği eğitim ve bilim politikası çerçevesinde 22 –30 Eylül 2018 tarihinde 45 eğitim uzmanına Deney Hayvanları Sertifikası eğitimi sağlayacaktır. Eğitim İstanbul Mehmet Akif Ersoy Deneysel Araştırma Geliştirme ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecektir, başvurular Türk Üroloji Derneği sekreteryasına yapılacaktır.
Challenges in Laparoscopy and Robotics
Her yıl Avrupa’nın farklı bir şehrinde düzenlenen “Challenges in Laparoscopy and Robotics” toplantısı bu yıl Almanya’nın Leipzig kentinde gerçekleştirilecek. Dünyanın en tecrübeli cerrahları tarafından gerçekleştirilecek canlı laparoskopik ve robotik ameliyatları da içeren zengin bilimsel programa ulaşmak için linki tıklayınız
Journal Of Urological Surgery
Journal Of Urological Surgery - Mart Sayısı
Tıklayınız.
Türk Üroloji Dergisi 
Son sayıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Tıklayınız.
Androloji Bülteni
Androloji Bülteni Mart 2018 2017 – Cilt 20 - Sayı 1’e, aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Tıklayınız.
Extreme Robotik ve Laparoskopik Cerrahi Toplantısı
23-24 Kasım 2018 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşecek. 
Challenges in Laparoscopy & robotics 2018 Leipzig Kongresshalle
Nocera - Salerno - Italy
Program için tıklayınız.
Advanced Course on Laparoscopic Surgery
Nocera - Salerno - Italy
Program için tıklayınız.
Sosyal medyada bizi takip edin
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Özel Sektör Üroloji Hekimleri Derneği olarak sizlere daha fazla hizmet sunmak istiyoruz. Lütfen dernek faaliyetlerimiz konusunda görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşınız
Yayın hayatına Haziran 2017’de başlayan ve her ay Özel Sektör Üroloji Hekimleri Derneği tarafından hazırlanan ÜROPOSTA, siz değerli meslektaşlarımızın ilgi ve beğenisiyle her geçen gün daha çok kişiye ulaşıyor ve daha da kapsamlı hale geliyor. Her ay yüzlerce üroloji uzmanı tarafından okunan ve hiçbir kişi veya grubun tekelinde olmayan ÜROPOSTA yayın ekibi olarak, meslektaşlarımız arasında herhangi bir ayrım yapmaksızın üroloji alanındaki güncel haberleri sizlerle paylaşmayı amaçlıyoruz. Eğer siz de bir üroloji uzmanıysanız ve meslektaşlarınızla paylaşmak istediğin bir haber varsa, lütfen bize yazın


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Uroloji Hekimleri Dernegi · Merkez Mahallesi Koca Mansur · Sokak No:71/5 · Istanbul 34000 · Turkey

Email Marketing Powered by Mailchimp