Copy
Bu yılın son EKÜRİ Toplantısı 9 Nisan’da gerçekleştirildi.
Özel Sektör Üroloji Hekimleri Derneği bünyesinde yürütülen Eğitim Kapsamlı Üroloji İşbirliği (EKÜRİ) programı 2018 yılını, Deva İlaç sponsorluğunda ve Prof. Dr. Murad Başar moderatörlüğünde gerçekleştirilen “İnfertilitede Yenilikler” başlıklı oturumla kapadı.
Devamı için tıklayınız.
BİLGİ ALIN
2018 Young Investigator Award İçin Başvurular Başladı
Journal of Sex and Marital Therapy tarafından her yıl düzenli olarak verilen 1500 dolar değerindeki “Young Investigator Award” için başvurular başladı. Journal of Sex and Marital Therapy derisinde 1 Ocak – 31 Aralık tarihleri arasında yayına kabul edilen en iyi makaleye verilecek bu ödül için başvurular dergi editörü Robert Taylor Segraves’e yapılabilir. (rsegraves3@hotmail.com)
European Society for Sexual Medicine (ESSM) 2018-2019 Araştırma Bursları Başvuruları Başladı
ESSM tarafından her yıl verilen araştırma bursları için başvurular başladı. Başvurman isteyenlerin projelerini derneğe 30 Haziran 2018 tarihine kadar iletmeleri gerekiyor. Başvuru şartları ve başvuru formu için ilişikteki linklere tıklayınız.  
terms and conditions -  application form
Ulusal Ürolojik Cerrahi Derneği Kongresine Katılım için Üroloji Kütüphanesini Ziyaret Edebilirsiniz
Uropedia’da her ay en çok kod biriktiren 3 uzmana kongre katılım desteği sağlanacaktır. Videolara eklenen kodları biriktiren izleciler, Ulusal Kongreye katılım hakkı kazanacak. Bu haftanın videolarını izlemek için tıklayınız.
International Journal of Impotence Research Dergisi
Doç.Dr.Ege Can Şerefoğlu editörlüğünde yayınlanan International Journal of Impotence Research (IJIR) dergisi son sayısına ulaşmak için tıklayınız.
UC Irvine Üniversitesi 15-16 Mayıs tarihlerinde Ücretsiz İleri Erkek Prostetik Üroloji Kursu Düzenliyor.
Bu yıl San Francisco’da yapılacak olan Amerikan Üroloji Derneği (AUA) kongresi öncesinde UC Irvine Üniversitesi Üroloji Bölümünde İleri Erkek Prostetik Üroloji kursu düzenleniyor. AMS/Boston Scientific firması sponsorluğunda organize edilen bu ücretsiz kurs 15-16 Mayıs tarihlerinde Orange County kentinde gerçekleştirilecek. Dr. Gamal Ghoniem, Dr. Wayne J.G. Hellstrom ve Dr. Allen Morey gibi saygın cerrahlar tarafından yapılacak 2 günlük eğitimlerde katılımcıların penis protezi, artifisiyel üriner sfinkter ve erkek sub-üretral sfinkter ameliyatlarındaki bilgilerinin arttırılması planlanıyor. Bu kursa katılmak isteyenlerin tomjc@uci.edu adresine e-posta ile başvurmaları gerekiyor
8. Avrasya Üroonkoloji Kongresi (AÜK18) 28 Haziran – 1 Temmuz 2018 tarihlerinde Gürcistan, Tiflis’te gerçekleşiyor
8. Avrasya Üroonkoloji Kongresi (AÜK18) 28 Haziran – 1 Temmuz 2018 tarihlerinde Gürcistan, Tiflis’te gerçekleştirilecektir. Avrasya Üroonkoloji Derneği’nin uzun yıllardır geniş kapsamlı olarak işlediği konuların yanı sıra, bu sene AÜK18, daha önceden yayımlanmamış orijinal bilgiler ve yeni fikirlerle bir forum halini alacaktır. Bilgi için tıklayınız.
Deney Hayvanları Sertifikası Eğitimi Başlıyor
Türk Üroloji Derneği eğitim ve bilim politikası çerçevesinde 22 –30 Eylül 2018 tarihinde 45 eğitim uzmanına Deney Hayvanları Sertifikası eğitimi sağlayacaktır. Eğitim İstanbul Mehmet Akif Ersoy Deneysel Araştırma Geliştirme ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecektir, başvurular Türk Üroloji Derneği sekreteryasına yapılacaktır.
Challenges in Laparoscopy and Robotics
Her yıl Avrupa’nın farklı bir şehrinde düzenlenen “Challenges in Laparoscopy and Robotics” toplantısı bu yıl Almanya’nın Leipzig kentinde gerçekleştirilecek. Dünyanın en tecrübeli cerrahları tarafından gerçekleştirilecek canlı laparoskopik ve robotik ameliyatları da içeren zengin bilimsel programa ulaşmak için linki tıklayınız
Doç.Dr.Abdülmütalip Şimşek editörlüğünde hazırlanan Journal of Reconstructive Urology 7. Cilt 3. Sayı yayınlanmıştır.
Sayı içeriğine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
Tıklayınız
“Surgi-Call” projesi devam ediyor
Özel Sektör Üroloji Hekimleri Derneği tarafından yürütülen ve alanında deneyimli cerrahlar ile genç ürologları bir araya getirmeyi amaçlayan “Surgi-Call” projesi devam ediyor. Op.Dr. Zülfü Sertkaya koordinatörlüğünde yürütülen proje çerçevesinde Ocak ayında da birçok meslektaşımızı bir araya getirmenin mutluluğunu yaşadık. Surgi-Call programına operatör ya da gözlemci olarak katılmak isteyenler Proje Koordinatörü Op. Dr. Zülfü Sertkaya (zulfusertkaya@gmail.com) ile irtibata geçebilir. http://www.urolojihekimleri.org/surgi-call/
Journal Of Urological Surgery
Journal Of Urological Surgery - Mart Sayısı
Tıklayınız.
Türk Üroloji Dergisi 
Son sayıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Tıklayınız.
Androloji Bülteni
Androloji Bülteni Mart 2018 2017 – Cilt 20 - Sayı 1’e, aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Tıklayınız.
Extreme Robotik ve Laparoskopik Cerrahi Toplantısı
23-24 Kasım 2018 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşecek. 
Challenges in Laparoscopy & robotics 2018 Leipzig Kongresshalle
Nocera - Salerno - Italy
Program için tıklayınız.
Advanced Course on Laparoscopic Surgery
Nocera - Salerno - Italy
Program için tıklayınız.
3. Mount Sinai Hospital Robotik Cerrahide Yenilikler Toplantısı AUA’de Gerçekleşiyor
Son 3 yıldır ABD Mount Sinai Hastanesi Üroloji Departmanı tarafından AUA bünyesinde gerçekleştirilen Robotik Cerrahide Yenilikler toplantısı, bu yıl da ücretsiz olarak düzenleniyor. Dr. Ash Tewari, Dr. Ketan Badani ve Dr. Peter Wiklund gibi üroonkoloji alanındaki yetkin işimler tarfından yapılacak 3 boyutlu robotik cerrahi sunumlarının yer alacağı toplantıya katılım için son başvuru tarihi 4 Mayıs.
Güncel Androloji Sempozyumu
Türk Androloji Derneği bilim ve eğitim politikası doğrultusunda, 11 – 13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Bodrum’da “Güncel Androloji Sempozyumu” düzenlenecektir.
ÜCD ‘Geleceğin Ürologları Yetişiyor’ programı 10-13 Mayısta İstanbul-Tuzla’da
Ürolojik Cerrahi Derneği tarafından her yıl düzenlenen ‘Geleceğin Ürologları Yetişiyor’ programının dördüncüsü bu yıl 10-13 Mayıs'ta İstanbul-Tuzla Radisson Blu Oteli'nde gerçekleştiriliyor. Bilgi için tıklayınız.
 
Sosyal medyada bizi takip edin
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Özel Sektör Üroloji Hekimleri Derneği olarak sizlere daha fazla hizmet sunmak istiyoruz. Lütfen dernek faaliyetlerimiz konusunda görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşınız
Yayın hayatına Haziran 2017’de başlayan ve her ay Özel Sektör Üroloji Hekimleri Derneği tarafından hazırlanan ÜROPOSTA, siz değerli meslektaşlarımızın ilgi ve beğenisiyle her geçen gün daha çok kişiye ulaşıyor ve daha da kapsamlı hale geliyor. Her ay yüzlerce üroloji uzmanı tarafından okunan ve hiçbir kişi veya grubun tekelinde olmayan ÜROPOSTA yayın ekibi olarak, meslektaşlarımız arasında herhangi bir ayrım yapmaksızın üroloji alanındaki güncel haberleri sizlerle paylaşmayı amaçlıyoruz. Eğer siz de bir üroloji uzmanıysanız ve meslektaşlarınızla paylaşmak istediğin bir haber varsa, lütfen bize yazın


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Uroloji Hekimleri Dernegi · Merkez Mahallesi Koca Mansur · Sokak No:71/5 · Istanbul 34000 · Turkey

Email Marketing Powered by Mailchimp