Copy

İlk Surgi-Call ameliyatımız gerçekleşti 

Özel Sektör Üroloji Hekimleri Derneği bünyesinde gerçekleştirilen Surgi-Call adlı sürekli tıp eğitimi projesi bu ay başladı. Özel sektörde görev yapan ve cerrahi tecrübelerini artırmak isteyen meslektaşlarımızı, alanında uzman hocalarımızla bir araya getirmeyi amaçlayan Surgi-Call projesi altında Op.Dr. Zülfü Sertkaya, Prof. Dr. Tibet Erdoğru tarafından Acıbadem Taksim Hastanesi'nde gerçekleştilen laparoskopik parsiyel nefrektomi operasyonuna katıldı. 

Siz de Surgi-Call projesine eğitimci ya da gözlemci olarak katılmak isterseniz, proje koordinatörü Op.Dr. Zülfü Sertkaya ile temasa geçebilirsiniz.
zulfusertkaya@gmail.com

International Journal of Impotence Research: dergisinin editörlüğüne Dr. Şerefoğlu atandı.
Hem kadın hem de erkek cinsel sağlığına multi-disipliner bir perspektifle yaklaşmayı amaçlayan IJIR dergisi SCI, EMBASE ve MEDLINE gibi indeksleme sistemlerinde yer alıyor. Temel tıp bilimleri, üroloji, endokrinoloji, kadın-doğum hastalıkları, psikiyatri gibi bir çok sağlık alanını ilgilendiren makalelere yer veren IJIR dergisinin etki faktörü (Impact Factor) 1,3’e ulaşıyor.
Challenges in Laparoscopy and Robotics
Her yıl Avrupa’nın farklı bir şehrinde düzenlenen “Challenges in Laparoscopy and Robotics” toplantısı bu yıl Almanya’nın Leipzig kentinde gerçekleştirilecek. Dünyanın en tecrübeli cerrahları tarafından gerçekleştirilecek canlı laparoskopik ve robotik ameliyatları da içeren zengin bilimsel programa ulaşabilirsiniz.
DETAYLI BİLGİ
ESSM/Boston Scientific Penil Protez Fellowship Porgramı
Avrupa Cinsel Sağlık Derneği (ESSM) ve Boston Scientific firması işbirliğinde başlatılan fellowship programı çerçevesinde 5 kişiye 30,000 EUR değerinde burs verilecektir. Avrupa’nın beş merkezinde gerçekleştirilecek bu eğitim programına ilişkin detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
DETAYLI BİLGİ
EKÜRİ Toplantısı 16 Ekim’de ÜroKlinik’te Gerçekleşti
Bu ayki EKÜRİ toplantısı 16 Ekim tarihinde Doç. Dr. Murat Binbay'ın moderatörlüğünde ÜroKlinik'te gerçekleşti. Katılımcılarla böbrek tümörleri vakalarının tartışıldığı toplantıda Prof. Dr. Tibet Erdoğru, Doç. Dr. Tolga Akman ve Doç. Dr. Ege Can Şerefoğlu hazır bulundular. Bir sonraki EKÜRİ toplantısı 6 Kasım tarihinde Doç. Dr. Tolga Akman moderatörlüğünde ÜroKlinik'te gerçekleşecek ve toplantıda mesane tümörlerine yaklaşım tartışılacak.
DETAYLI BİLGİ
Meslektaşlarımızdan Doç. Dr. Abdulkadir Tepeler, Medicalpark Hastanesi'nde göreve başladı. Meslektaşımıza yeni görev yerinde ve akademik yaşamında başarılar diliyoruz
Round Table Session on Sexual Medicine in Primary Care
"Round Table Session on Sexual Medicine in Primary Care" adlı toplantı 22 Ekim 2017 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Ürolojik Cerrahi Derneği ve Avrupa Üroloji Derneği Genç Akademik Üroloji Uzmanları çalışma grubunun işbirliği ile Menarini Türkiye sponsorluğunda gerçekleştirilen bu toplantıda Avrupa’nın çeşitli merkezlerinden 12 cinsel sağlık uzmanı bir araya geldi. 
DETAYLI BİLGİ
Avrupa Ürolojik Enfeksiyon Çalışması Katkılarınızı Bekliyor
European Section on Infections in Urology (ESIU) tarafından sürdürülmekte olan Global Prevalence Study on Infection in Urology (GPIU) adlı web-tabanlı çalışma devam ediyor. Üroloji hastalarındaki enfeksiyon sıklığı ve risk faktörlerini araştıran bu web-tabanlı çalışmanın sponsorluğunu EAU Research Foundation (EAU RF) üstleniyor. Koordinatörlüğünü Op.Dr.Zafer Tandoğdu’nun yürüttüğü bu uluslar arası çalışmada yer almak için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.
DEVAMI
Ayın Filmi
SULLYTür Biyografik, Dram Yönetmen: Clint Eastwood Clint Eastwood'un 2016 yapımı son filmi. Gerçek bir hikayeden esinlenilen film 2009 yılında New York'taki Hudson Nehrine inmek zorunda kalan pilotumuzu ve o uçuşun hikayesini anlatıyor.  Clint Eastwood'un 2016 yapımı son filmi. Gerçek bir hikayeden esinlenilen film 2009 yılında New York'taki Hudson Nehrine inmek zorunda kalan pilotumuzu ve o uçuşun hikayesini anlatıyor. Başrolde Tom Hanks var. Chesley Sullenberger isimli kaptan pilot uçağın iki motoruna da kuş çarpması sonucu motorları kaybedince kalktığı havaalanına dönmek veya şehirdeki diğer havaalanlarına yönelmek yerine içgüdülerine güvenip Hudson Nehrine kontrollü iniş yapıyor ve bu sayede 155 kişinin hayatını kurtarıyor. Gerçek bir hikayeyi aksiyon dolu bir belgesel niteliğinde sunan bu film macera tutkunlarına bir görsel şölen sunuyor. Ancak herkesin “kahraman” olarak adlandırdığı bir pilotun kendini sorgulamasına odaklanan film, hikayenin insancıl boyutuna da dikkat çekiyor. İyi seyirler
FRAGMANI İZLEYİN
Ürolojik Cerrahi Derneği Uluslararası Cinsel Sağlık Toplantısı
Ürolojik Cerrahi Derneği Uluslararası Cinsel Sağlık Toplantısı 3-4 Kasım 2017 tarihlerinde Budapeşte’de gerçekleştirilecektir. 
https://goo.gl/dNCchM
14. Türk Çocuk Ürolojisi Kongresini 30 Kasım-2 Aralık 2017 tarihlerinde Antalya’da...
14. Türk Çocuk Ürolojisi Kongresini 30 Kasım-2 Aralık 2017 tarihlerinde Antalya Limak Limra Otel’de gerçekleştireceğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Kongremizde, her kongremizde olduğu gibi konusunda uzman olan yerli konuklarımızın yanı sıra yabancı konuklarımız da olacaktır. Her toplantıda olduğu gibi bu yıl da Çocuk Ürolojisi ile ilgili tüm konular gözden geçirilecek olup, bildiri, poster ve video sunuları ile daha da zengin bir toplantıyı sizlerin de katılımı ile gerçekleştireceğiz.
http://kongre2017.tcud.org.tr
Ürolojik Cerrahi Derneği - Türk Çocuk Ürolojisi Derneği Kongre Desteği
Ürolojik Cerrahi Derneği - Türk Çocuk Ürolojisi Derneği işbirliğiyle üyelerine kongre desteği sağlama kararı alınmıştır. Bu sebeple kongreye katılmak isteyen ÜCD üyelerinin (asistan- uzman ) aşağıdaki linki tıklayarak 1 kasım çarşamba gününe kadar online kayıt oluşturmaları gerekmektedir. Kongre kayıt ve konaklama bedeli ÜCD tarafından karşılanacak olup ulaşım konusunda herhangi bir destek verilmemektedir.
https://goo.gl/dqtyAa
Journal Of Urological Surgery
Eylül Sayısına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
https://goo.gl/HdX3YU
İstanbul Ürolitiyazis Günleri Başlıyor
Üriner sistem taş hastalığı konusunu bir bütün olarak ele alıp, her yönüyle tartışmayı amaçlayan uluslararası katılımlı “5. İSTANBUL ÜROLİTİYAZİS GÜNLERİ” sempozyumu 01-02 Aralık 2017 tarihlerinde İstanbul “The Marmara Taksim Otel”de gerçekleştirilecektir. 
http://urolitistanbul.org
Ürolojik Cerrahi Derneği Masaüstü Başvuru Kitabı Mobil Uygulaması Hazır
Ürolojik Cerrahi Derneği Masaüstü Başvuru kitabı mobil uygulamasını, aşağıdaki linkleri kullanarak telefonunuza indirebilirsiniz.
ANDROID İÇİN      IOS İÇİN
Androloji Bülteni
Androloji Bülteni Eylül 2017 – Cilt 19 - Sayı 3’e, aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla, http://www.androlojibulten.org
Extreme Robotik & Laparoskopik Cerrahi 2 Aralık 2017 Ankara
Extreme Laparoskopi 2017 bu sene ANKARA'da: Geçtiğimiz yıllarda büyük bir başarıyla Türkiye'nin bir çok merkezinde gerçekleştirilen ve oldukça yoğun ilgi gören laparoskopi eğitimi bu yıl 2 Aralık 2017 tarihinde Ankara'da!
BİLİMSEL PROGRAM
28. Dünya Videoüroloji ve Klinik Ürolojide Gelişmeler Kongresi
28. Dünya Videoüroloji ve Klinik Ürolojide Gelişmeler Kongresi, 6. Uluslararası Birlerşik Arap Emirlikleri Üroloji Konferansı bünyesinde 8-11 Kasım tarihleri arasında Abu Dhabi’de gerçekleştirilecek. Kongre fakültesi arasında Türkiye’den Prof.Dr. Ali Rıza Kural, Prof.Dr. Yaşar Özgök ve Prof.Dr.Kemal Sarıca yer alıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.
http://eusc2017.com
Canlı Cerrahi ile Böbrek Nakli Toplantısı
30 Eylül'de Bursa Acıbadem hastanesinde böbrek nakli toplantısı başarı ile gerçekleşti.
Fellow of the European Committee of Sexual Medicine (FECSM) sınavı için başvurular başladı
Avrupa Cinsel Sağlık Derneği (ESSM) ile Uluslararası Cinsel Sağlık Derneğinin (ISSM) birlikte gerçekleştireceği Dünya Cinsel Sağlık Kongresi 28 Şubat – 3 Mart 2018 tarihleri arasında Lizbon’da gerçekleştirilecek. Dünyanın en saygın cinsel sağlık uzmanlarının hazır bulunacakları bu kongre öncesinde Avrupa Cinsel Sağlık Komitesi tarafından sertifikasyon sınavı yapılacak ve sınavda başarılı olanlar Fellow of the European Committee of Sexual Medicine (FECSM) ünvanını kullanabilecek. Sınav hakkında detaylı bilgi için tıklayınız http://www.mjcsm.org
Özel Sektör Üroloji Hekimleri Derneği olarak sizlere daha fazla hizmet sunmak istiyoruz. Lütfen dernek faaliyetlerimiz konusunda görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşınız
Yayın hayatına Haziran 2017’de başlayan ve her ay Özel Sektör Üroloji Hekimleri Derneği tarafından hazırlanan ÜROPOSTA, siz değerli meslektaşlarımızın ilgi ve beğenisiyle her geçen gün daha çok kişiye ulaşıyor ve daha da kapsamlı hale geliyor. Her ay yüzlerce üroloji uzmanı tarafından okunan ve hiçbir kişi veya grubun tekelinde olmayan ÜROPOSTA yayın ekibi olarak, meslektaşlarımız arasında herhangi bir ayrım yapmaksızın üroloji alanındaki güncel haberleri sizlerle paylaşmayı amaçlıyoruz. Eğer siz de bir üroloji uzmanıysanız ve meslektaşlarınızla paylaşmak istediğin bir haber varsa, lütfen bize yazın


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Uroloji Hekimleri Dernegi · Merkez Mahallesi Koca Mansur · Sokak No:71/5 · Istanbul 34000 · Turkey

Email Marketing Powered by Mailchimp