Copy
Pediatrik İnkontinans ve Pediatrik Pelvik Taban Rehabilitasyonu Eğitimi 22-23 Eylül’de Ankara’da
Anatomik ve nörolojik problemi bulunmayan çocuklarda gece yatak ıslatma, gündüz idrar kaçırma, kaka kaçırma, mesane bağırsak disfonksiyonu, aşırı aktif mesane, disfonksiyonel işeme, işeme fonksiyon bozuklukları, dirençli idrar yolu enfeksiyonları ve kabızlık gibi problemlerin ele alınacağı “Pediatrik İnkontinans ve Pediatrik Pelvik Taban Rehabilitasyonu Eğitimi“ 22-23 Eylül’de Ankara’da gerçekleşiyor. Dr. Murat Dayanç, Dr. Yusuf Kibar, Dr. Giray Ergin ve Fzt. Yelda Pekbay’ın eğitmen olarak yer alacakları kursa katılmak için aşağıdaki linki tıklayınız.
Medikal ekspulsif tedavi üreter taşlarında gerçekten etkin mi?Her ne kadar üreter taşları tedavisinde medikal ekspulsif tedavi (MET) yaygın olarak kullanılıyorsa da, bu tedavinin etkinliği hakkında oldukça fazla tartışma mevcuttur. Konuya ilişkin Dr. Abdülkadir Tepeler’in yazısını web sayfamızda bulabilirsiniz.
Ulusal Ürolojik Cerrahi Derneği Kongresine Katılım için Üroloji Kütüphanesini Ziyaret Edebilirsiniz
Uropedia’da her ay en çok kod biriktiren 3 uzmana kongre katılım desteği sağlanacaktır. Videolara eklenen kodları biriktiren izleciler, Ulusal Kongreye katılım hakkı kazanacak. Bu haftanın videolarını izlemek için tıklayınız.
Türkiye Klinikleri Üriner Sistem Enfeksiyon Hastalıkları Özel Sayısı Yayınlandı
Prof. Dr. Ali Memiş’in editörlüğünde hazırlanan Türkiye Klinikleri Üroloji Özel Dergisi Üriner Sistem Enfeksiyon Hastalıkları Özel Sayısı yayınlanmıştır. Sayı içeriğine ücretsiz ulaşmak için lütfen tıklayınız.
27. Ulusal Üroloji Kongresi
Türk Üroloji Derneği tarafından düzenlenen 27. Ulusal Üroloji Kongresi, 26 - 29 Ekim 2018 tarihleri arasında Limak Cyprus Deluxe Hotel & Resort Bafra / Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilecektir. Bilgi için tıklayınız.
Deney Hayvanları Sertifikası Eğitimi Başlıyor
Türk Üroloji Derneği eğitim ve bilim politikası çerçevesinde 22 –30 Eylül 2018 tarihinde 45 eğitim uzmanına Deney Hayvanları Sertifikası eğitimi sağlayacaktır. Eğitim İstanbul Mehmet Akif Ersoy Deneysel Araştırma Geliştirme ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecektir, başvurular Türk Üroloji Derneği sekreteryasına yapılacaktır.
Journal Of Urological Surgery
Journal Of Urological Surgery - Mart Sayısı
Tıklayınız.
Türk Üroloji Dergisi 
Son sayıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Tıklayınız.
Androloji Bülteni
Androloji Bülteni Mart 2018 2017 – Cilt 20 - Sayı 1’e, aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Tıklayınız.
Extreme Robotik ve Laparoskopik Cerrahi Toplantısı
23-24 Kasım 2018 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşecek. 
Kubilay İnci Genç Akademisyen En İyi Konuşmacı Ödülü
Ürolojik Cerrahi Derneği (ÜCD) tarafından ilki 2012 yılında verilen Kubilay İnci Genç Akademisyen En İyi Konuşmacı Ödülü bu yıl da ÜCD kongresi sırasında sahibini bulacak. Kırk yaşını geçmemiş üroloji uzmanlarına verilen bu ödül için son başvuru tarihi 24 Ağustos 2018. Başvuru Formu için lütfen tıklayınız.
International Journal of Impotence Research (IJIR) dergisi son sayısı yayınlandı
Dr.Ege Can Şerefoğlu editörlüğünde 2 ayda bir yayınlanan International Journal of Impotence Research (IJIR) dergisinin 2017 yılı impact faktörünün 1.517 olduğu açıklandı. Derginin son sayısına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Son Sayı
Sosyal medyada bizi takip edin
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Özel Sektör Üroloji Hekimleri Derneği olarak sizlere daha fazla hizmet sunmak istiyoruz. Lütfen dernek faaliyetlerimiz konusunda görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşınız
Yayın hayatına Haziran 2017’de başlayan ve her ay Özel Sektör Üroloji Hekimleri Derneği tarafından hazırlanan ÜROPOSTA, siz değerli meslektaşlarımızın ilgi ve beğenisiyle her geçen gün daha çok kişiye ulaşıyor ve daha da kapsamlı hale geliyor. Her ay yüzlerce üroloji uzmanı tarafından okunan ve hiçbir kişi veya grubun tekelinde olmayan ÜROPOSTA yayın ekibi olarak, meslektaşlarımız arasında herhangi bir ayrım yapmaksızın üroloji alanındaki güncel haberleri sizlerle paylaşmayı amaçlıyoruz. Eğer siz de bir üroloji uzmanıysanız ve meslektaşlarınızla paylaşmak istediğin bir haber varsa, lütfen bize yazın


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Uroloji Hekimleri Dernegi · Merkez Mahallesi Koca Mansur · Sokak No:71/5 · Istanbul 34000 · Turkey

Email Marketing Powered by Mailchimp