Copy
Uro Kamp 6-7 Ekim’de Ankara’da
Özel Sektör Üroloji Hekimleri Derneği eğitim politikası kapsamında "Uro Kamp" toplantısı 6-7 Ekim 2018 tarihinde Limak Ambassadore Hotel Ankara da gerçekleştirilecektir. Toplantıyı katılımınızla onurlandırmanızı ve bu toplantının genç üroloji uzmanları için yararlı olmasını diliyoruz. Bilimsel Progam için tıklayınız
Enzalutamid artık metastatik olmayan prostat kanseri tedavisinde kullanılabilir.
Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) 13 Temmuz 2018 tarihinde yayınladığı bildiri ile Enzalutamid’in metastatik olmayan prostat kanseri tedavisinde de kullanımına yeşil ışık yaktı. Böylelikle Enzalutamid, metastatik ve non-metastatik prostat kanserinin oral tedavisinde kullanılan ilk ve tek ilaç ünvanını kazandı. Konuya ilişkin Dr. Tibet Erdoğru tarafından kaleme alınan yazıyı web sayfamızda bulabilirsiniz. LINK
Pediatrik İnkontinans ve Pediatrik Pelvik Taban Rehabilitasyonu Eğitimi 22-23 Eylül’de Ankara’da
 
Anatomik ve nörolojik problemi bulunmayan çocuklarda gece yatak ıslatma, gündüz idrar kaçırma, kaka kaçırma, mesane bağırsak disfonksiyonu, aşırı aktif mesane, disfonksiyonel işeme, işeme fonksiyon bozuklukları, dirençli idrar yolu enfeksiyonları ve kabızlık gibi problemlerin ele alınacağı “Pediatrik İnkontinans ve Pediatrik Pelvik Taban Rehabilitasyonu Eğitimi“ 22-23 Eylül’de Ankara’da gerçekleşiyor. Dr. Murat Dayanç, Dr. Yusuf Kibar, Dr. Giray Ergin ve Fzt. Yelda Pekbay’ın eğitmen olarak yer alacakları kursa katılmak için aşağıdaki linki tıklayınız.
Türk Üroloji Derneği 27. Ulusal Üroloji Kongresi İçin Tıpta Uzmanlık Öğrencilerine Destek
Türk Üroloji Derneği tarafından düzenlenen 27. Ulusal Üroloji Kongresi, 26 - 29 Ekim 2018 tarihleri arasında Limak Cyprus Deluxe Hotel & Resort Bafra / Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilecektir. Bu kongrede dernek tarafından Tıpta Uzmanlık öğrencilerine sponsorluk sağlanacak olup, bildirisi kabul edilen öğrencilerin 15/09/2018 tarihine kadar derneğe başvurmaları gerekmektedir. Bilgi için tıklayınız.
Türk Üroloji Derneği’nden 13.Ulusal Endoüroloji Kongresi’ne Destek
Bu yıl 11-14 Nisan tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek olan 13.Ulusal Endoüroloji Kongresi için 50 uzman / tıpta uzmanlık öğrencisine sponsorluk sağlanacaktır. Sponsor talebi olan uzman / tıpta uzmanlık öğrencilerinin Türk Üroloji Derneği sekreteryasına 03.02.2019 tarihine kadar başvurmaları gerekmektedir.
Deney Hayvanları Sertifikası Eğitimi Başlıyor
Türk Üroloji Derneği eğitim ve bilim politikası çerçevesinde 22 –30 Eylül 2018 tarihinde 45 eğitim uzmanına Deney Hayvanları Sertifikası eğitimi sağlayacaktır. Eğitim İstanbul Mehmet Akif Ersoy Deneysel Araştırma Geliştirme ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecektir, başvurular Türk Üroloji Derneği sekreteryasına yapılacaktır.
Journal Of Urological Surgery
Journal Of Urological Surgery son sayısına ulaşabilirsiniz.
Tıklayınız.
Türk Üroloji Dergisi 
Son sayıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Tıklayınız.
Androloji Bülteni
Androloji Bülteni son sayısına ulaşabilirsiniz.
Tıklayınız.
Ulusal Ürolojik Cerrahi Derneği Kongresine Katılım için Üroloji Kütüphanesini Ziyaret Edebilirsiniz
Uropedia’da her ay en çok kod biriktiren 3 uzmana kongre katılım desteği sağlanacaktır. Videolara eklenen kodları biriktiren izleyiciler, Ulusal Kongreye katılım hakkı kazanacak. Bu haftanın videolarını izlemek için tıklayınız.
EAU Kılavuzları Erkek Cinsel ve Üreme Sağlığı Paneli Üyeliği Yenileniyor.
Avrupa Üroloji Derneği (European Association of Urology – EAU) bünyesinde yer alan Erkek Cinsel Fonksiyon Bozuklukları (Male Sexual Dysfunction) ve Erkek İnfertilitesi (Male Infertility) panelleri bu yıl birleştiriliyor. Bundan sonra “Erkek Cinsel ve Üreme Sağlığı Paneli” olarak adlandırılan bu yeni organizasyonun androlojik problemleri daha kapsamlı şekilde değerlendirmesi amaçlanıyor. Dr. Andrea Salonia ve Dr. Suks Minhas’ın eşbaşkan olarak görev alacakları panelin üyeleri arasında Dr. Şerefoğlu da yer alıyor.
Extreme Robotik ve Laparoskopik Cerrahi Toplantısı 10 Kasım 2018 tarihinde Ankara'da gerçekleşecek.
Sosyal medyada bizi takip edin
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Özel Sektör Üroloji Hekimleri Derneği olarak sizlere daha fazla hizmet sunmak istiyoruz. Lütfen dernek faaliyetlerimiz konusunda görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşınız
Yayın hayatına Haziran 2017’de başlayan ve her ay Özel Sektör Üroloji Hekimleri Derneği tarafından hazırlanan ÜROPOSTA, siz değerli meslektaşlarımızın ilgi ve beğenisiyle her geçen gün daha çok kişiye ulaşıyor ve daha da kapsamlı hale geliyor. Her ay yüzlerce üroloji uzmanı tarafından okunan ve hiçbir kişi veya grubun tekelinde olmayan ÜROPOSTA yayın ekibi olarak, meslektaşlarımız arasında herhangi bir ayrım yapmaksızın üroloji alanındaki güncel haberleri sizlerle paylaşmayı amaçlıyoruz. Eğer siz de bir üroloji uzmanıysanız ve meslektaşlarınızla paylaşmak istediğin bir haber varsa, lütfen bize yazın


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Uroloji Hekimleri Dernegi · Merkez Mahallesi Koca Mansur · Sokak No:71/5 · Istanbul 34000 · Turkey

Email Marketing Powered by Mailchimp