Copy
EKÜRİ Toplantıları 2018’de Devam Ediyor!
Özel Sektör Üroloji Hekimleri Derneği bünyesinde Eğitim Kapsamlı Üroloji İşbirliği (EKÜRİ) programı 2018 yılında da devam ediyor. Her ayın ilk pazartesi günü genç meslektaşlarımızla bir araya gelmek ve günlük pratikte rastladığınız komplike olguları bir arada tartışmak istiyoruz. Bu ayki toplantı Denge İlaç sponsorluğunda gerçekleşiyor.
9 Nisan 2018: Prof. Dr. Murad Başar: İnfertilitede Yenilikler
Devamı için tıklayınız.
BİLGİ ALIN
2018 Young Investigator Award İçin Başvurular Başladı
Journal of Sex and Marital Therapy tarafından her yıl düzenli olarak verilen 1500 dolar değerindeki “Young Investigator Award” için başvurular başladı. Journal of Sex and Marital Therapy derisinde 1 Ocak – 31 Aralık tarihleri arasında yayına kabul edilen en iyi makaleye verilecek bu ödül için başvurular dergi editörü Robert Taylor Segraves’e yapılabilir. (rsegraves3@hotmail.com)
European Society for Sexual Medicine (ESSM) 2018-2019 Araştırma Bursları Başvuruları Başladı
ESSM tarafından her yıl verilen araştırma bursları için başvurular başladı. Başvurman isteyenlerin projelerini derneğe 30 Haziran 2018 tarihine kadar iletmeleri gerekiyor. Başvuru şartları ve başvuru formu için ilişikteki linklere tıklayınız.  
terms and conditions -  application form
Ulusal Ürolojik Cerrahi Derneği Kongresine Katılım için Üroloji Kütüphanesini Ziyaret Edebilirsiniz
Uropedia’da her ay en çok kod biriktiren 3 uzmana kongre katılım desteği sağlanacaktır. Haftada 2 videoya kod ekleyeceğiz. Kodlar 1 hafta boyunca aktif kalacaktır. Bu kodları Uropedia'da sağ üst köşedeki hesabınızdan kodlarım kısmına ekleyerek dilediğiniz zaman kod biriktirmeye başlayabilirsiniz. Bu haftanın videolarını izlemek için tıklayınız.
ÜCD ‘Geleceğin Ürologları Yetişiyor’ programı 10-13 Mayısta İstanbul-Tuzla’da
Ürolojik Cerrahi Derneği tarafından her yıl düzenlenen ‘Geleceğin Ürologları Yetişiyor’ programının dördüncüsü bu yıl 10-13 Mayıs'ta İstanbul-Tuzla Radisson Blu Oteli'nde gerçekleştiriliyor. 
BİLGİ ALIN
UC Irvine Üniversitesi 15-16 Mayıs tarihlerinde Ücretsiz İleri Erkek Prostetik Üroloji Kursu Düzenliyor.
Bu yıl San Francisco’da yapılacak olan Amerikan Üroloji Derneği (AUA) kongresi öncesinde UC Irvine Üniversitesi Üroloji Bölümünde İleri Erkek Prostetik Üroloji kursu düzenleniyor. AMS/Boston Scientific firması sponsorluğunda organize edilen bu ücretsiz kurs 15-16 Mayıs tarihlerinde Orange County kentinde gerçekleştirilecek. Dr. Gamal Ghoniem, Dr. Wayne J.G. Hellstrom ve Dr. Allen Morey gibi saygın cerrahlar tarafından yapılacak 2 günlük eğitimlerde katılımcıların penis protezi, artifisiyel üriner sfinkter ve erkek sub-üretral sfinkter ameliyatlarındaki bilgilerinin arttırılması planlanıyor. Bu kursa katılmak isteyenlerin tomjc@uci.edu adresine e-posta ile başvurmaları gerekiyor
8. Avrasya Üroonkoloji Kongresi (AÜK18) 28 Haziran – 1 Temmuz 2018 tarihlerinde Gürcistan, Tiflis’te gerçekleşiyor
8. Avrasya Üroonkoloji Kongresi (AÜK18) 28 Haziran – 1 Temmuz 2018 tarihlerinde Gürcistan, Tiflis’te gerçekleştirilecektir. Avrasya Üroonkoloji Derneği’nin uzun yıllardır geniş kapsamlı olarak işlediği konuların yanı sıra, bu sene AÜK18, daha önceden yayımlanmamış orijinal bilgiler ve yeni fikirlerle bir forum halini alacaktır. Bilgi için tıklayınız.
Ayın Filmi:
PHANTOM THREAD ABD 2017 yapımı Yönetmen - Senarist: Paul Thomas Anderson Oyuncular: Daniel Day-Lewis (Reynolds Woodcock), Vicky Krieps (Alma), Lesley Manville (Cyril), Sue Clark (Biddy), Joan Brown (Nana), Harriet Leitch (Pippa) Usta oyuncu Daniel Day-Lewis’in oyunculuk kariyerinin son filmi olduğu söylenen “Phantom Thread” in yönetmen koltuğunda da başka bir usta isim Paul Thomas Anderson yer almakta. İkilinin birlikte yer aldığı bir önceki film “Kan Dökülecek” üzerinden de tam 10 yıl geçmiş. 1950’lerin Londra’sında geçen filmde, ünlü terzi Reynolds Woodcock ve kız kardeşi Cyril Woodcock önde gelen kişileri giydirerek zamanın İngiliz modasının merkezinde yer alırlar. Bu arada Reynolds Woodcock ‘un yolu kısa bir süre sonra ilham perisi olarak hayatının teyelleyici parçası ve sevgilisi olacak genç Alma ile kesişecektir. Bay Woodcock‘un bir zamanlar kontrollü ve planlı (büyük ihtimalle Başak burcu kendileri) olan hayatı yaşadığı aşkla farklı bir kalıba girecektir. Bence; İnsanın insan olma haline ve aşkın anna sexton ın courage şiirine gönderme yaparak tariflersek “love is the courage to jump in “ türünde tezahürüne derin bir senaryo eşliğinde tanık olacağımız son derece kaliteli bir film. İyi seyirler
FRAGMAN
İstanbul'da ÜroKlinik adı altında Ürolojik Robotik Cerrahi Grubu doktorlardan Prof. Dr. Doğu Teber Heidelberg Üniversitesi Üroloji Kliniği'ndeki Şef Yardımcılığı görevinden sonra 3 Nisan 2018 tarihi itibariyle Almanya'nın 3. büyük Üroloji Kliniği olan 77 yataklı, 6 Oberarzt (Başasistan) ve 17 Üroloji asistanın görev aldığı Klinikum Kalsruhe'de Klinik Şefi olarak görevine başlamıştır. Kendisine başarılar dileriz.
5. Bakırköy Tıp Günleri Canlı Cerrahi Sempozyumu
Bakırköy Tıp Günleri Canlı Cerrahi Sempozyumu’nun beşincisini bu yıl 30-31 Mart 2018 tarihinde WOW Hotel Kongre Merkezinde gerçekleştiriliyor. Öncekilerden farklı olarak sadece pelvik taban cerrahisinin ele alınacağı bu yılki toplantıda katılımcılar, dünyada ilk defa robotik perineal radikal prostatektomi operasyonunu canlı olarak izleme fırsatını bulacaklar. Ayrıca pelvik taban cerrahisinde önemli yer tutan diğer ameliyatlar, uluslar arası camiada söz sahibi cerrahlar tarafından yapılacak
Detaylı bilgi
Challenges in Laparoscopy and Robotics
Her yıl Avrupa’nın farklı bir şehrinde düzenlenen “Challenges in Laparoscopy and Robotics” toplantısı bu yıl Almanya’nın Leipzig kentinde gerçekleştirilecek. Dünyanın en tecrübeli cerrahları tarafından gerçekleştirilecek canlı laparoskopik ve robotik ameliyatları da içeren zengin bilimsel programa ulaşmak için linki tıklayınız
Doç.Dr.Abdülmütalip Şimşek editörlüğünde hazırlanan Journal of Reconstructive Urology 7. Cilt 3. Sayı yayınlanmıştır.
Sayı içeriğine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
Tıklayınız
Avrupa Ürolojik Enfeksiyon Çalışması Katkılarınızı Bekliyor
European Section on Infections in Urology (ESIU) tarafından sürdürülmekte olan Global Prevalence Study on Infection in Urology (GPIU) adlı web-tabanlı çalışma devam ediyor. Üroloji hastalarındaki enfeksiyon sıklığı ve risk faktörlerini araştıran bu web-tabanlı çalışmanın sponsorluğunu EAU Research Foundation (EAU RF) üstleniyor. Koordinatörlüğünü Op. Dr. Zafer Tandoğdu’nun yürüttüğü bu uluslar arası çalışmada yer almak için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.
http://gpiu.esiu.org
Journal Of Urological Surgery
Journal Of Urological Surgery - Aralık Sayısı
Tıklayınız.
Türk Üroloji Dergisi 
Son sayıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Tıklayınız.
Androloji Bülteni
Androloji Bülteni Mart 2018 2017 – Cilt 20 - Sayı 1’e, aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Tıklayınız.
Extreme Robotik ve Laparoskopik Cerrahi Toplantısı
23-24 Kasım 2018 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşecek. 
Challenges in Laparoscopy & robotics 2018 Leipzig Kongresshalle
Nocera - Salerno - Italy
Program için tıklayınız.
Advanced Course on Laparoscopic Surgery
Nocera - Salerno - Italy
Program için tıklayınız.
Surgery in the 3rd Millenium: The Future is Female
Milan, San Raffaele Turro Hospital 
12-13 Nisan 2018
Güncel Androloji Sempozyumu
Türk Androloji Derneği bilim ve eğitim politikası doğrultusunda, 11 – 13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Bodrum’da “Güncel Androloji Sempozyumu” düzenlenecektir.
Deney Hayvanları Sertifikası Eğitimi Başlıyor
Türk Üroloji Derneği eğitim ve bilim politikası çerçevesinde 22 –30 Eylül 2018 tarihinde 45 eğitim uzmanına Deney Hayvanları Sertifikası eğitimi sağlayacaktır. Eğitim İstanbul Mehmet Akif Ersoy Deneysel Araştırma Geliştirme ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecektir, başvurular Türk Üroloji Derneği sekreteryasına yapılacaktır.
 
Sosyal medyada bizi takip edin
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Özel Sektör Üroloji Hekimleri Derneği olarak sizlere daha fazla hizmet sunmak istiyoruz. Lütfen dernek faaliyetlerimiz konusunda görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşınız
Yayın hayatına Haziran 2017’de başlayan ve her ay Özel Sektör Üroloji Hekimleri Derneği tarafından hazırlanan ÜROPOSTA, siz değerli meslektaşlarımızın ilgi ve beğenisiyle her geçen gün daha çok kişiye ulaşıyor ve daha da kapsamlı hale geliyor. Her ay yüzlerce üroloji uzmanı tarafından okunan ve hiçbir kişi veya grubun tekelinde olmayan ÜROPOSTA yayın ekibi olarak, meslektaşlarımız arasında herhangi bir ayrım yapmaksızın üroloji alanındaki güncel haberleri sizlerle paylaşmayı amaçlıyoruz. Eğer siz de bir üroloji uzmanıysanız ve meslektaşlarınızla paylaşmak istediğin bir haber varsa, lütfen bize yazın


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Uroloji Hekimleri Dernegi · Merkez Mahallesi Koca Mansur · Sokak No:71/5 · Istanbul 34000 · Turkey

Email Marketing Powered by Mailchimp