Copy
Extreme Robotik ve Laparoskopik Cerrahi Toplantısı
10 Kasım 2018 tarihinde Ankara'da gerçekleşecek. 
 
UROPOSTA 1 Yaşında
Özel Sektör Üroloji Derneği bünyesinde geçtiğimiz yıl yayın hayatına başlayan ve ürologlar arasında herhangi bir ayırım gözetmeksizin üroloji alanındaki önemli gelişmeleri onlarla paylaşmayı amaç edinen UROPOSTA 1. yaşını kutluyor. Sizlerden gelen olumlu/olumsuz geri bildirimlerle kendini sürekli yenileyen UROPOSTA, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da siz üroloji uzmanlarının sesi olmayı hedefliyor. Desteğiniz için hepinize teşekkür ederiz.
Üroloji uzmanı Prof. Dr. Mustafa Sofikerim yeni muayenehanesinde hizmet vermeye başlamıştır.
Derneğimiz üyelerinden Dr. Mustafa Sofikerim, Kayseri’deki çalışmalarını artık muayenehanesinde sürdürüyor. Meslektaşımıza çalışmalarında başarılar dileriz. Bilgi ve randevu için tel 0 352 2205544, Adres: Tacettin Veli Mah. Lalezade Cad. Kartal İş Merkezi no 45/6 (Erciyes Kartal Hastanesi karşısı) Kayseri
Challenge in Laparoscopy & Robotics Kongresi Başarı ile Gerçekleştirildi
Zengin bilimsel ve sosyal içeriği ile robotik ve laparoskopik üroloji alanında uluslararası platformda önemli yere sahip olan CILR toplantılarının onbeşincisi Prof. Dr. Uwe Stolzenburg’un başkanlığındaki Leipzig Klinikum’da başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Haberin devamı için tıklayınız.
Surgery in the 3rd Millenium: The Future is Female
Franco Gaboardi'nin başkanlığında Milan'da 2 gün boyunca süren canlı robotik ve laparoskopik cerrahide 3. milenyum toplantısı başarı ile gerçekleştirildi. Robotik ve laparoskopik cerrahideki yeniliklerin tartışıldığı toplantıda, robotik cerrahi alanında kadın ürolojisine yönelik çalışmalar yapılması gereğinin altı çizildi. Haberin devamı için tıklayınız.
Komplike renal kistler için Bosniak sınıflaması yeterli mi?Komplike renal kistlere yaklaşım, bilgisayarlı tomografi (BT) kullanıma girdiğinden beri ürolojinin en tartışmalı konularından birisi olmuştur. Renal kistler için BT yardımı ile oluşturulan Bosniak sınıflaması, tanımlandığı 1986 yılından günümüze kadar pek çok teknolojik gelişmelere rağmen halen “altın standart” sınıflama sistemidir. Bu sınıflama sistemine göre kistler tip 1’den 4’e kadar sınıflandırılmakta ve Bosniak 3 ve 4 kistler komplike renal kistler olarak adlandırılmaktadır. Bu kistlerin değişik oranlarda malignite bulundurma olasılığı nedeniyle bu kistlere cerrahi tedavi önerilmektedir. Son yıllarda yapılan kimi araştırmalar Bosniak sınıflamasının geçerliliğini tartışmaya açan bulgulara ulaşmıştır. Dr. Öner Şanlı’nın konuya ilişkin yazısına linkten ulaşabilirsiniz.
Pediatrik İnkontinans ve Pediatrik Pelvik Taban Rehabilitasyonu Eğitimi 22-23 Eylül’de Ankara’da
 
Anatomik ve nörolojik problemi bulunmayan çocuklarda gece yatak ıslatma, gündüz idrar kaçırma, kaka kaçırma, mesane bağırsak disfonksiyonu, aşırı aktif mesane, disfonksiyonel işeme, işeme fonksiyon bozuklukları, dirençli idrar yolu enfeksiyonları ve kabızlık gibi problemlerin ele alınacağı “Pediatrik İnkontinans ve Pediatrik Pelvik Taban Rehabilitasyonu Eğitimi“ 22-23 Eylül’de Ankara’da gerçekleşiyor. Dr. Murat Dayanç, Dr. Yusuf Kibar, Dr. Giray Ergin ve Fzt. Yelda Pekbay’ın eğitmen olarak yer alacakları kursa katılmak için aşağıdaki linki tıklayınız.
Deney Hayvanları Sertifikası Eğitimi Başlıyor
Türk Üroloji Derneği eğitim ve bilim politikası çerçevesinde 22 –30 Eylül 2018 tarihinde 45 eğitim uzmanına Deney Hayvanları Sertifikası eğitimi sağlayacaktır. Eğitim İstanbul Mehmet Akif Ersoy Deneysel Araştırma Geliştirme ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecektir, başvurular Türk Üroloji Derneği sekreteryasına yapılacaktır.
Journal Of Urological Surgery
Journal Of Urological Surgery - Mart Sayısı
Tıklayınız.
Türk Üroloji Dergisi 
Son sayıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Tıklayınız.
Androloji Bülteni
Androloji Bülteni Mart 2018 – Cilt 20 - Sayı 1’e, aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Tıklayınız.
Kubilay İnci Genç Akademisyen En İyi Konuşmacı Ödülü
Ürolojik Cerrahi Derneği (ÜCD) tarafından ilki 2012 yılında verilen Kubilay İnci Genç Akademisyen En İyi Konuşmacı Ödülü bu yıl da ÜCD kongresi sırasında sahibini bulacak. Kırk yaşını geçmemiş üroloji uzmanlarına verilen bu ödül için son başvuru tarihi 24 Ağustos 2018. Başvuru Formu için lütfen tıklayınız.
Türk Üroloji Derneği tarafından düzenlenen 27. Ulusal Üroloji Kongresi, 26 - 29 Ekim 2018 tarihleri arasında Limak Cyprus Deluxe Hotel & Resort Bafra / Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilecektir. Bilgi için tıklayınız.
Ulusal Ürolojik Cerrahi Derneği Kongresine Katılım için Üroloji Kütüphanesini Ziyaret Edebilirsiniz
Uropedia’da her ay en çok kod biriktiren 3 uzmana kongre katılım desteği sağlanacaktır. Videolara eklenen kodları biriktiren izleciler, Ulusal Kongreye katılım hakkı kazanacak. Bu haftanın videolarını izlemek için tıklayınız.
Diyarbakır’dan Güzel Haberler
Ülkemizde özellikle Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde çocuk yaş grubunda üriner taş hastalığı oldukça sıktır. Bu yaş grubunda daha küçük endoskopik aletlerin kullanımı, olası böbrek hasarını en az düzeye indirebilir. Geçtiğimiz günlerde 5 aylık bir hastada Dr. Necmettin Pembegül ve ekibi tarafından gerçekleştirilen Ultra-Mini PNL ameliyatının videosuna linkten ulaşabilirsiniz.
Sosyal medyada bizi takip edin
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Özel Sektör Üroloji Hekimleri Derneği olarak sizlere daha fazla hizmet sunmak istiyoruz. Lütfen dernek faaliyetlerimiz konusunda görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşınız
Yayın hayatına Haziran 2017’de başlayan ve her ay Özel Sektör Üroloji Hekimleri Derneği tarafından hazırlanan ÜROPOSTA, siz değerli meslektaşlarımızın ilgi ve beğenisiyle her geçen gün daha çok kişiye ulaşıyor ve daha da kapsamlı hale geliyor. Her ay yüzlerce üroloji uzmanı tarafından okunan ve hiçbir kişi veya grubun tekelinde olmayan ÜROPOSTA yayın ekibi olarak, meslektaşlarımız arasında herhangi bir ayrım yapmaksızın üroloji alanındaki güncel haberleri sizlerle paylaşmayı amaçlıyoruz. Eğer siz de bir üroloji uzmanıysanız ve meslektaşlarınızla paylaşmak istediğin bir haber varsa, lütfen bize yazın


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Uroloji Hekimleri Dernegi · Merkez Mahallesi Koca Mansur · Sokak No:71/5 · Istanbul 34000 · Turkey

Email Marketing Powered by Mailchimp