Copy
View this email in your browser

Drodzy i drogie!

Ten przedweekendowy newsletter będzie krótki. Czuję coraz więcej sygnałów i przebłysków powrotu do normalności – najbliższe dni to okazja by korzystać z ostatnich momentów lata i spędzić dobre chwile razem, być może także w towarzystwie MAPAYI. Znajdziesz tu dziś informacje o tym gdzie będziemy mieli szansę spotkać się w najbliższych dniach, zarówno na żywo, jak i online. Nie mogłam pominąć stałego już elementu i przemycić choć kilku inspiracji.

Ci ludzie! Iza i Mateusz i ich Kiermash. Ponownie stacjonarnie, MAPAYA ponownie melduje swoją obecność.

Wracam na krakowski Kiermash

Chyba wszyscy jesteśmy już dość głodni powrotu do normalności - czuję, że to jeszcze nie koniec z pandemią. Jednocześnie cieszę się bardzo, że osoby takie jak Iza i Mateusz podejmują się odważnych działań, które choć trochę oddają festiwalowy klimat lata. W najbliższy weekend w krakowskim Muzeum Inżynierii Miejskiej odbędzie się jesienna, pierwsza w tym roku stacjonarna edycja Kiermashu. Obok naszych klasyków przygotowuję także ciepłe i miękkie kimona i ciepłe opaski z połyskujących ręcznie tkanych materiałów z Indonezji oraz ciepłe szale. Wszystkim, którym do Krakowa daleko przesyłam kod KIERMASH, który daje 15% zniżki w naszym sklepie online i obowiązuje przez cały weekend.

Kręgi, czuło w ciężkich czasach

Często podkreślam nie tylko egzotykę i orient MAPAYI, ale też jej lokalność - MAPAYA jest bardzo krakowska, a ostatnie lata przy Józefa, sprawiły, że Kazimierz i te wszystkie przyjaźnie i znajomości z ulic Bożego Ciała, Meiselsa czy Estery też mocno wpisały się i definiują to co tworzy MAPAYĘ. Pod koniec miesiąca, 26-27 września, wyruszam z Kazimierza i planuję odwiedzić Warszawę, a powodem tej wizyty jest Festiwal Kręgi, który odbywa się w pięknych przestrzeniach warszawskiego Puro Hotel i przy Mysiej 3 - traktuję ten wyjazd jako okazję do spędzenia czasu i poznania bliżej niesamowitych osób, które inspirują mnie każdego dnia. Festiwal oprócz części wystawienniczej będzie obfitował w warsztaty i panele dyskusyjne. Uwielbiam motyw przewodni Kręgów - Czułość na ciężkie czasy

Skrawki z opasek zredefiniowane przez Celinę.

Korzystając z okazji, chcę też podzielić się z Tobą kolejnym one-of-a-kind projektem, do tego totalnie w duchu less waste. Jak ostatnio pisałam, do szycia na zamówienie podchodzę w sposób “nie robimy...ale…”. Tym razem klasyczne czarne kimono z mięsistego lnu zyskało nowy charakter. Obraz - aplikację na tkaninie wykonała Celina Kędziera z LOMELA wykorzystując, jak się okazuje po raz kolejny - drogocenne, skrawki unikatowych materiałów (less waste wyszło nam w bardzo organiczny sposób).

Rozpoczętej kilka miesięcy temu tradycji musi stać się zadość. Niżej kilka inspiracji i kwestii, które szczególnie poruszyły mnie w ostatnich dniach:

  • MAPAYA w swoje credo ma wpisane etyczne podejście do mody, dlatego bardzo, bardzo cieszy mnie, że wczoraj Sejm przegłosował ustawę zakazującą hodowli zwierząt futerkowych. Świetnie też obserwować jak wieloletnia praca dziesiątek aktywistów przekłada się na rzeczywiste zmiany – więcej przeczytasz na blogu Otwartych Klatek.

  • Do obecnej sytuacji sprawnie dopasowali się także organizatorzy festiwalu OFF Camera, który również wpisał się na dobre w tkankę krakowskiego kalendarza wartościowych wydarzeń. Jeszcze przez tydzień możemy oglądać filmy w bezpłatnym kinie samochodowym przy Stadionie Wisły. Do 4 października można wziąć udział  także w festiwalu Millenium Docs Against Gravity – w formacie online.

  • Uwielbiam hipnotyzujący głos Bena Howarda, a ten utwór mogłabym zapętlić na długie godziny.

To miał być krótki, informacyjny newsletter, chyba tak nie potrafię. Perspektywa najbliższych dwóch weekendów i możliwości spotkania bliskich (i przyszłych bliskich) mi osób maluje uśmiech na mojej twarzy. Znowu razem – do zobaczenia!

Dużo ciepła i wrześniowego słońca,

Martyna
MAPAYA

MAPAYA INSTAGRAM
Mapaya's fanpage
Mapaya's Online Store
Copyright © 2020 Mapaya, All rights reserved.

Aby nie otrzymywać od nas więcej informacji, użyj tego linka.

Email Marketing Powered by Mailchimp