Copy
View this email in your browser

Cześć, dzień dobry!

Zanim zacznę, chciałam wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim, którzy czytają ten newsletter i podziękować tym osobom, które odpisują na moje wiadomości i dzielą się ze mną dobrą energią – NIE-SA-MO-WI-TE! Teraz, gdy powoli, powoli, zaczynamy wracać do normalności, czuję jak bardzo potrzebne były mi te głosy, słowa wsparcia - w żadnym wypadku nie zachęcam do zaprzestania tej “wymiany”. Pisząc ten wstęp, mam poczucie, że dzisiejszy newsletter jest dużo lżejszy, dużo w nim podekscytowania nadchodzącymi dniami. To chyba dobrze? :)

Wszystko w ruchu, włącznie z wieszakami!
Pierwszą sprawą, którą chcę się z Tobą podzielić jest nadchodzący Kiermash, jak się domyślasz - targi odbędą się tym razem w formacie online, który zaplanowany jest na przyszły weekend, 23 i 24 maja. MAPAYA, po raz pierwszy od dłuższego czasu pojawi się na Kiermashu ze swoim wirtualnym stoiskiem.  Obserwuję i kibicuję działaniom Izy Chyłek i Mateusza Kaczana (twórcy Kiermashu), którzy niestrudzenie animują i wzmacniają lokalną scenę niezależnych mikro-marek  - ten trud zdecydowanie wymaga docenienia! Kiermash w wydaniu online sprawi, że uczestniczyć w nim mogą nie tylko krakuski i krakusy, a każdy, komu bliska jest zrównoważona moda. Szykuję dla Was coś specjalnego. W kolejną sobotę, wyjątkowo, do Waszych skrzynek także trafi wiadomość ode mnie w związku z Kiermashem.
W ostatnim tygodniu opowiadałam o technice artystycznego barwienia shibori, tym razem zabieram Cię w podróż do Indii, gdzie poznałam metodę druku stemplami, jedną z najstarszych technik dekoracyjnych na świecie. Drewniane stemple zanurzamy w barwniku i ręcznie odciskamy, a cały urok procesu polega na drobnych niedoskonałościach, dzięki którym każdy zafarbowany fragment tkaniny jest inny, unikatowy. W nowej kolekcji, w ten sposób nanieśliśmy wzory na nasze kimona, topy i kaftany – znajdziecie je tu.
Ania z @aniastales, instagramowa Dziewczyna z Lasu, ma na sobie kaftan "Nightflower".

Domowy czas daje chwilę na eksplorowanie odkładanych na później tematów i treści. Inspiracja dla mnie, być może inspiracją dla Ciebie:

  • słuchając The Daily od New York Times trafiłam na świetnie opowiedzianą historię Aleksandra Doby (jak można go nie uwielbiać?) - po prostu dobrze słucha się historii jego samotnych wypraw przez Atlantyk głosem January LaVoy.

  • wszystkich zainteresowanych holistycznym podejściem do życia chcę odesłać do portalu ajurweda.pl, który prowadzi Elżbieta Żuk-Widmańska - jedna z osób, które stale wspierają MAPAYĘ. Niejednej (i niejednemu!) z nas marzy się podróż do Indii. Na dalekie wycieczki przyjdzie nam poczekać, ale na ten moment możemy zbliżyć się do tradycji naturalnej medycyny indyjskiej i zacząć wyrabiać zdrowe nawyki dbania o siebie dzięki wiedzy, doświadczeniu i kursom online, które oferuje Ela. Polecam bardzo!

  • odkopałam też znakomity odcinek podcastu Muda Talks, projektu Anki Pięty i Martyny Sztaby. Kilka miesięcy  temu zaprosiły do siebie Zosię Zochniak inicjatorkę start-upu Ubrania do Oddania, dzięki któremu nieużywane ubrania można oddać i przekształcić je na darowiznę dla wybranej przez nas organizacji charytatywnej. Mądre i blisko wizji zrównoważonej mody, życia i MAPAYI.

W najbliższy wtorek duży dzień dla MAPAYI – jeszcze nie mogę zdradzić co będzie się działo, ale uchylę rąbka tajemnicy – wtorkowe spotkanie ekscytuje i tremuje mnie jednocześnie. Niebawem dam znać jak poszło, a tymczasem czekam bardzo na pierwsze (jak to brzmi!) poranne kawy w ulubionych miejscach w najbliższej okolicy mojego butiku i te nieplanowane, przypadkowe, najlepsze spotkania z Wami na krakowskim Kazimierzu.

Przesyłam dużo ciepła,

Martyna
MAPAYA

MAPAYA INSTAGRAM
Mapaya's fanpage
Mapaya's Online Store
Copyright © 2020 Mapaya, All rights reserved.

Aby nie otrzymywać od nas więcej informacji, użyj tego linka.

Email Marketing Powered by Mailchimp