Copy
View this email in your browser

Jak sobie radzimy, co z naszymi partnerami? Dużo dobrej energii. Od Was.

Dzień dobry <<First Name>>

Zacznę od podziękowań – w ostatnich dniach dostaliśmy od Was wiele pełnych ciepła wiadomości z najdalszych zakątków świata m.in Senegalu, Los Angeles, Austrii – dziękujemy! Wasze zamówienia to dla nas bardzo realne koło ratunkowe w obecnym czasie i za nie również najpiękniej dziękujemy!

W ostatnich dniach bardzo porusza mnie solidarność między nami, tworzenie oddolnych grup pomocowych takich jak Widzialna Ręka. Dbamy o siebie i myślimy o innych wokół nas.

Praca w MAPAYI toczy się w innym tempie niż zazwyczaj. Przenieśliśmy asortyment naszego sklepu stacjonarnego do domowego biura. To stąd nadajemy przesyłki dla Was. Nasi partnerzy-rzemieślnicy w Indonezji i Tajlandii tymczasowo zawiesili działalność lub pracują w domach na chałupniczą skalę. Mikro szwalnia z którą współpracujemy w Krakowie cały czas działa, stosując się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia, tak by zapewnić największe bezpieczeństwo swoim pracownicom. Zakład Pani Basi tak naprawdę bardziej przypomina mi kooperatywę społeczną niż przedsiębiorstwo – Panie krawcowe podjęły wspólną decyzję o kontynuacji pracy, a właścicielka firmy pracuje ramię w ramię ze swoimi pracownicami.

Wszyscy mamy świadomość, że jeśli zawiesimy działalność możemy nie mieć do czego wracać. Z tej perspektywy #zostanwdomu wydaje się dużym luksusem. Panie ze szwalni pracują w samym centrum Krakowa i póki co szyją maseczki do szpitali, instytucji publicznych. W poprzednim newsletterze zachęcałam do wykorzystania szablonu maski, stworzonego przez Slow Fashion Cafe i samodzielnego szycia, a od ostatniej środy, dzięki wsparciu dzielnych Pań ze szwalni do wszystkich Waszych zamówień dodajemy maseczki. Posyłamy je też dalej w świat.

Mam też swój mały powód do świętowania. W końcu, po wielu miesiącach oczekiwania dotarły do mnie zamówione specjalnie dla MAPAYI ręcznie ręcznie tkane i barwione materiały z Indonezji.

Zawsze, gdy na wieszakach przy Józefa 3 pojawia się nowa kolekcja, uwielbiam opowiadać o niej tym, którzy odwiedzają nasz butik. Teraz, gdy moje relacje z ludźmi zostały ograniczone do rozmów z najbliższymi chcę spróbować opowiedzieć o tym nad czym pracowaliśmy przez ostatnie miesiące. Momentem, który mocno ze mną rezonuje jest sesja zdjęciowa nowej kolekcji, do której zaprosiłam Olę Okrzesik. Udało mi się namówić ją na sesję w pełni sauté, bez makijażu. Ola jest drobna i jej codzienny styl ubierania się to dżinsy i trampki. Jednak od pierwszego spotkania z nią wiedziałam, że ma w sobie to coś co sprawia, że wygląda zjawiskowo w naszych ubraniach. W jej przypadku to kombinacja delikatności i niesamowitej siły wewnętrznej, którą czuć. Sesja jak zwykle powstała dzięki pomocy przyjaciół, tym razem zdjęcia w iście spartańskich warunkach zrobił nasz sąsiad i filmowiec – Miłosz Kozioł. Dziękujemy Miłosz! <3

Na koniec, także tym razem dzielę się z Wami inspiracjami, które dają mi energię, by z nadzieją patrzeć na kolejne dni i tygodnie:

  • krakowskie wydawnictwo Karakter do 6 kwietnia udostępnia książkę Rebecci Solnit “Nadzieja w mroku”, idealną lekturę na te trudne dni, świetną pozycję dla wszystkich idealistów i idealistek, którzy mimo trudu i zmęczenia, nie zaprzestają swoich działać.

  • Aisha S. Ahmad z dużą dawką empatii przedstawia dynamikę radzenia sobie mentalnie z okresem lockdown’u. Dyskomfort, złość, frustracja, smutek ze względu na otaczająca nas sytuację to zdrowe reakcje. Jesteśmy w tym razem.

  • Jako Mamę półtorarocznej Córeczki, bardzo zainspirowała mnie seria artykułów na portalu Ładne Bebe, w których rodzice opowiadają jak spędzają czas z dziećmi w czasie kwarantanny. 

Chciałabym też ponownie podziękować każdej osobie, która wspiera nas w tym okresie. Pomagacie nam przebrnąć przez okres niepewności o przyszłość. Widzę i czuję to wszystko, jednocześnie wierząc, że będziemy w stanie oddać kiedyś tę dobrą energię, którą dostajemy teraz.

Przesyłam dużo ciepła,

Martyna
MAPAYA

Mapaya Instagram
Mapaya's fanpage
Mapaya's Online Store
Copyright © 2020 Mapaya, All rights reserved.

Aby nie otrzymywać od nas więcej informacji, użyj tego linka.

Email Marketing Powered by Mailchimp