Copy
View this email in your browser

Jak możemy odnaleźć się w tym trudnym dla wszystkich momencie?

Cześć <<First Name>>!

Od prawie 7 lat – czyli od początku prowadzenia MAPAYI – planuję wysłać swój pierwszy newsletter. Środek globalnej pandemii to prawdopodobnie nie jest wymarzony moment na komunikacyjny debiut w tej formie, paradoksalnie to jednak też czas, w którym mogę w końcu zająć się tym, na co wcześniej nigdy nie miałam czasu. To pierwszy, a zarazem bardzo inny newsletter. Przede wszystkim mówię cześć, dzień dobry! – to ja – Martyna – pomysłodawczyni MAPAYI. Pewnie mieliśmy okazję spotkać się w krakowskim butiku przy ul.Józefa 3, lub nasze ścieżki przecięły się w ciągu tych kilku lat. Mam nadzieję, że mnie pamiętasz. 

W ciągu ostatnich kilku dni rzeczywistość wokół nas wszystkich została co najmniej obrócona do góry nogami. By skutecznie walczyć z koronawirusem i ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii, stosujemy się do zaleceń #zostańwdomu, zamknęliśmy sklep stacjonarny, który był dla nas podstawowym źródłem dochodu; jednocześnie czujemy niepewność o to co będzie jutro. MAPAYA to obok mnie i Daza (mojego męża) szereg wspaniałych osób i partnerów, którzy równolegle z nami znaleźli się w trudnej sytuacji. Kilka dni temu, w naszym sklepie pojawiła się nowa kolekcja MAPAYI, a tylko chwilę później okazało się, że musimy zamknąć nasze drzwi. Nie wiemy kiedy będziemy mogli otworzyć je ponownie.

Być może jesteś tą osobą, która dzisiaj jest w stanie okazać swoje wsparcie, także robiąc zakupy online w naszym sklepie. Wprowadziliśmy darmową przesyłkę na terenie Polski. To także moment, by mieć na uwadze inne małe marki – dzisiaj termin coopetition, czyli współpraca z założenia konkurencyjnych marek, nabiera rzeczywistych wymiarów. Przesyłam Ci kilka tropów miejsc i osób, które za nimi stoją, o których w moim odczuciu warto pamiętać:

  • Krakowska szkoła krawiectwa Slow Fashion Cafe, z którą blisko współpracujemy, udostępniła właśnie kurs szycia maseczek ochronnych – wzór do pobrania dostępny tutaj

  • Zaprzyjaźnione z nami marki, które są w identycznej sytuacji do nas to nasi przyjaciele z ulicy Józefa na krakowskim Kazimierzu: UNIKKE Design, ANNA GREGORY, PUNCA . Prosimy, pamiętajcie także o nich, gdyż wszystkie mikro-firmy drżą teraz o jutro. Przy ulicy Józefa pusto, wybija się jedynie kartka ze sklepu z antykami, który prosi o wsparcie zakupami online.

  • nasi przyjaciele, bliżsi i dalsi, prowadzą gastronomiczne biznesy i zatrudniają często po kilkanaście lub więcej osób. Mój ulubiony Ranny Ptaszek, Hummus Amamamusi i Massolit, działają w trybie kryzysowym oferując smakołyki na wynos – docenią teraz każde zamówienie. Jeśli mieszkasz w Krakowie – nie ma na co czekać:)

  • wspaniała krakowska Księgarnia dla dzieci Książkoteka działa i wprowadziła kurierem dostawę na terenie Krakowa w ramach świetnej akcji "Książka na Telefon".

  • na koniec, bardzo chciałabym polecić inicjatywę Joanny Hussakowskiej – naszej klientki i charyzmatycznej nauczycielki “5 Rytmów”, Joasia robi transmisję na żywo z praktyki, do której dostęp mają wszyscy:) To idealny sposób na odstresowanie bez wychodzenia z domu. Znajdziesz ją na fanpage’u Joanny.

Mocno rezonują ze mną słowa Li Edelkoort, która snuje (fakt, trochę idylliczną) wizję post-kryzysowego świata, w którym doceniamy wartość społeczności, rzemiosła i wspólnie spędzanego czasu. Urszula Jabłońska, z którą rozmawiałam podczas wywiadu dla Wysokich Obcasów uknuła stwierdzenie, że MAPAYA to moda empatyczna – tej empatii, uprzejmości i wzmacniania się nawzajem nam teraz bardzo potrzeba, nie tylko w modzie.

Dużo, dużo ciepła w tych trudnych dla wszystkich chwilach,

Martyna

Mapaya Instagram
Mapaya's fanpage
Mapaya's Online Store
Copyright © 2020 Mapaya, All rights reserved.