Copy
View this email in your browser

Dzień dobry, cześć!

Żonglerka czasem, tak opisałabym te ostatnie kilka tygodni. Nawet nie miałam kiedy tak oficjalnie podziękować wszystkim za bardzo dobre momenty w trakcie Kiermashu online (niegrzecznie, w nawiasie, mówię teraz: dziękuję! <3), a już bardzo chcę opowiedzieć Ci o kilku ważnych i ekscytujących mnie sprawach. Jest poniedziałek wieczór (no właśnie!), a pisanie tych słów, mimo, że na oparach i ze sporym poślizgiem, wprawia mnie po prostu w dobry nastrój. To co mi umila pierwszy dzień tygodnia, niech Tobie czyta się przyjemnie wtorkowym porankiem.

Za kulisami projektu Slow Fashion x MAPAYA.

Najważniejsze dla mnie w tych ostatnich dniach hasło to: współpraca. Współpraca kobiet, której efektem jest wspólna kolekcja MAPAYA i Slow Fashion Cafe, po raz pierwszy w całości uszyta w Polsce. Na każdym etapie pracy nad tym projektem, czułam wyjątkową, momentami magiczną aurę i ogromne wsparcie od Kasi ze Slow Fashion - od pierwszych szkiców, przez sesję zdjęciową, aż po launch kolekcji online i w butiku. Wspólne wyjazdy o bladym świcie na Dolny Śląsk do fabryk lnu (sama przędzalnia to temat na niemały reportaż!), parowanie go z egzotycznymi tkaninami - o tym z pewnością będę pisać więcej w kolejnych mailach. Dzisiaj jednak, w końcu, chwalę się tym, co stworzyłyśmy wspólnymi siłami ze wspaniałymi kobietami ze Slow Fashion - nasza pierwsza wspólna kolekcja.

Ożył, a może odżył, blog MAPAYA - tam nieco szerzej przedstawiam efekty tych niesamowitych, ale też przepełnionych wytężoną pracą dni.

Część osób pewnie wie, część osób widziała zdjęcie na fanpgage’u MAPAYA. W maju odwiedziła nas ekipa Dzień Dobry TVN. Czekamy na emisję efektów tej wizyty. Mam nadzieję, że już niedługo. Tym razem krócej niż zazwyczaj (jest 23:15!), nie może jednak zabraknąć mojej ulubionej części newslettera. Przy okazji podkradam trochę przestrzeni na ważną sprawę. O wszystkim niżej:

  • pracuję nad playlistą Mapaya Girls (a mój Daz przygotowuję swoją). Na teraz jednak kawałek do wygrzewania się na słońcu w te ciepłe dni – Hailu Mergia! Odpoczywam często przy dźwiękach z Nature Sound Map. Po-le-cam!
  • moja przyjaciółka, Jacquie Scull, prowadzi od lat na maleńkiej wyspie Nusa Penida, oddalonej około godziny promem od Bali w Indonezji, działania wspierające poprawę sytuacji lokalnych psów i kotów. Zorganizowała przydomowy azyl dla bezdomnych zwierząt, dba o ich sterylizację i poprawę warunków w jakich funkcjonują. Sytuacja na miejscu jest dramatyczna (mogłabym poświęcić temu tematowi kolejny wpis) Bardzo chciałabym w jakiś bardziej systemowy sposób wesprzeć jej działania. Tutaj to ja przychodzę do Was po inspiracje. Co moglibyśmy zrobić razem? O działaniach Jacquie możesz przeczytać na jej profilu Paws of Nusa Penida.
Wygląda to tak. Póki co efekty działań Slow i Mapaya możesz sprawdzić w naszym butiku. Dwoję się i troję, by kolekcja pojawiła się online.

Jestem wdzięczna każdej osobie, która w ostatnim czasie interesowała się tym co u MAPAYA i dopytywała o lnianą kolekcję. To dodaję wiatru w skrzydła. W tym miejscu dziękuję też bardzo Izie z krakowskiego Hevre, które od czasu poluzowania obostrzeń ponownie stało się moją docelową przestrzenią na złapanie oddechu, a także lokalizacją sesji zdjęciowej. Girl power, w pełnej krasie. 

Na koniec, puszczam oko wszystkim z Krakowa, lub planującym odwiedziny na Kazimierzu. Butik już działa, w testowo-kryzysowych godzinach. Jesteśmy w butiku w czwartki, piątki i soboty w godzinach 12-17 oraz na Wasze prośby otwieramy się dla Was również poza tymi godzinami, po wcześniejszym telefonie.

Z dużą dawką ciepła,

Martyna
MAPAYA

PS: Każda nowa osoba zapisująca się na ten newsletter otrzymuje kod rabatowy. Wszystkim, którzy już teraz czytają mój newsletter podsyłam jednorazowy kod CZESC dający również 10% zniżki. Dziękuję!

MAPAYA INSTAGRAM
Mapaya's fanpage
Mapaya's Online Store
Copyright © 2020 Mapaya, All rights reserved.

Aby nie otrzymywać od nas więcej informacji, użyj tego linka.

Email Marketing Powered by Mailchimp