Copy
View this email in your browser

Jaanuaris Tartmusis: kaasaegne kunst lähedalt ja kaugelt

 

Tartu Kunstimuuseumi 2019. aasta programm saab  jaanuaris alguse kahe uue kaasaegse kunsti näitusega ja väljapanekuid tutvustavate tuuridega!

17. jaanuaril vastavalt kell 18.00 ja 18.30 avame näitused „oksendan ja karjun oksendan ja karjun: sina minu õde sina minu õde“ ja „Lugusid kuulumisest. Kaasaegne kunst Rootsist“. Uusi väljapanekuid tutvustavad tuurid toimuvad 24. ja 31. jaanuaril. 

Duonäitusel „oksendan ja karjun oksendan ja karjun: sina minu õde sina minu õde“ esitlevad eri põlvkondade kunstnikud Kadi Estland ja Netti Nüganen oma uut loomingut. Muuseumi esimesele korrusele laotuvad laiali isiklikud, kuid etendatud stseenid, milles avaldub fiktsiooniga segunenud argipäevareaalsus. Näitus kutsub oma intrigeeriva, masendava, kuid siiski lootustandva pealkirjaga üles positiivsele ühiskondlikule muutusele ja ärgitab ennast vähem tsenseerima. Näitust korraldab Tartu Kunstimuuseum koostöös Kaasaegse Kunsti Eesti Keskusega, kuraator on Marika Agu.

Rahvusvahelise grupinäitusega „Lugusid kuulumisest. Kaasaegne kunst Rootsist“ jõuavad Tartusse läänenaabrite kunsti viimase aja silmapaistvamad autorid ja teosed, mis tegelevad kuulumist ja kõrvalejäetust puudutavate ühiskondlike valukohtadega nii Rootsis kui ka mujal. Teoste kaudu väljendatakse oma emotsioone ja isiklikke kogemusi ning püütakse tõsta ühiskonna teadlikkust vähemusgruppide või kõrvalejäetute olukorrast. Näitust kureerivad Joanna Hoffmann ja Hanna-Liis Kont.

Jaanuari üritused: 

Viimane tuur Lola Liivati näitusel. 06.01 kell 15.00. Osalemine näitusepiletiga.

Näitus „Lola Liivat. Vaimu vastupanu“ on 6. jaanuaril avatud viimast päeva. Saadame näituse uhkelt ära ekskursiooniga, mida viib läbi kuraator Hanna-Liis Kont.

Näituse keskmes on abstraktse maalikunstniku Lola Liivati 70-aastane kunstnikukarjäär, mis suures osas jäi nõukogude võimu konteksti, mil abstraktne kunst oli taunitud või lausa keelatud. Lisaks on eksponeeritud väike valik teoseid noorema põlvkonna kunstnikelt, kes praegusel ajal abstraktse maaliga tegelevad – väljas on Liisi Eelmaa, Merike Estna, Liis Kogeri, Laura Põllu ja Mart Vainre tööd.
 

Loe näituse kohta lisaks, vaata pilte ja virtuaaltuuri.
Lisainfo meie kodulehel ja Facebookis.

„Lola Liivat. Vaimu vastupanu“ näitusevaade. Fotograaf Taavi Piibemann.
Uute näituste avamine ja kunstibuss. 17.01 kell 18.00 ja 18.30. Tasuta.

17. jaanuaril kell 18.00 avame I korrusel Kadi Estlandi ja Netti Nüganeni duonäituse „oksendan ja karjun, oksendan ja karjun: sina minu õde, sina minu õde“. Kell 18.30 algab väljapaneku „Lugusid kuulumisest. Kaasaegne kunst Rootsist“ avamine. 

Näitustele saab Tallinnast tulla tasuta kunstibussiga, mis stardib kell 14.00 ja võimaldab külastada Tartus nelja näitust. Rohkem infot.
Tuur Rootsi kaasaegse kunsti näitusel24.01 kell 18.00. Osalemine näitusepiletiga. 

24. jaanuaril kell 18.00 tutvustavad kuraatorid Joanna Hoffmann ja Hanna-Liis Kont näitust „Lugusid kuulumisest. Kaasaegne kunst Rootsist“. Loe näituse kohta.

Lisainfo tulekul meie kodulehele ja Facebooki.
Annika Eriksson. Ma olen koer, kes on alati siin olnud (kordus). 2013. Autori loal.
Venekeelne tuur kõigil näitustel. 31.01 kell 18.00. Osalemine muuseumipiletiga. 

31. jaanuaril kell 18.00 tutvustab Julia Polujanenkova muuseumis avatud näituseid vene keeles. Jaanuaris avatud näituste info on uudiskirja allosas.

Lisainfo tuuri kohta on tulekul meie kodulehele ja Facebooki.
„Isekeskis. Naine kujutamas naist“ näitusevaade. 
Tuur Kadi Estlandi ja Netti Nüganeni duonäitusel. 31.01 kell 18.00. Osalemine näitusepiletiga. 

31. jaanuaril kell 18.00 tutvustab kuraator Marika Agu (Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus) näitust „oksendan ja karjun oksendan ja karjun: sina minu õde sina minu õde“. Loe näituse kohta.

Lisainfo tulekul meie kodulehele ja Facebooki.
Kuu viimasel reedel, sel korral 25. jaanuaril, pääseb muuseumisse kõiki näituseid vaatama ühe euro eest! 

Fotokonkurss


Näitusel „Isekeskis. Naine kujutamas naist“ on avatud fotokonkurss, milles osalemiseks peab vaid näitusel pildi tegema ja laadima selle Instagrami või Facebooki teemaviitega #isekeskis.

Parimad pildid avaldame jooksvalt muuseumi Instagramis @tartmus! 

Jaanuari näitused: 

Lingid maailma. Dara Birnbaum
07.12.18–10.02.19

Näituse keskmes on USA kunstnik Dara Birnbaum videokunsti klassikaks saanud teosega „Technology/Transformation: Wonder Woman“, mis heidab kriitilise pilgu naise kujutamisele ja kuvandile popkultuuris.

Lisainfo kodulehel ja Facebookis.
Lugusid kuulumisest. Kaasaegne kunst Rootsist
17.01–05.05.19

Näitusega jõuavad Tartusse läänenaabrite kunsti viimase aja silmapaistvamad autorid ja teosed, mis tegelevad kuulumist ja kõrvalejäetust puudutavate ühiskondlike valukohtadega nii Rootsis kui ka mujal.

Lisainfo kodulehel.
Isekeskis. Naine kujutamas naist
13.12.18–28.04.19

Väljapanek pakub ajaloolist tagasivaadet Eesti naiskunstnike loomingule 1920. aastate algusest kuni 1980. aastate lõpuni, rõhuasetusega Tartu kunstnikel. Näitus keskendub küsimusele, kas ja kuidas on muutunud naise kujutamine kunstis naiste pilgu läbi. Eksponeerimisel on 69 teost 35-lt autorilt.

Lisainfo kodulehel ja Facebookis.
oksendan ja karjun
oksendan ja karjun:
sina minu õde
sina minu õde

17.01–28.04.19
 
Duonäitusel esitlevad eri põlvkondade kunstnikud Kadi Estland ja Netti Nüganen oma uut loomingut. Laiali laotuvad isiklikud, kuid etendatud stseenid, milles avaldub fiktsiooniga segunenud argipäevareaalsus.

Lisainfo kodulehel.
 
Facebook
Website
Instagram
Copyright © 2018, Tartu Kunstimuuseum, All rights reserved.

Kontakt:
tartmus@tartmus.ee

Uudiskiri jõuab sinuni liiga tihti või hoopis liiga harva? Saad uuendada enda eelistusi või listist loobuda


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Tartu Kunstimuuseum · Raekoja plats 18 · Tartu 51004 · Estonia

Email Marketing Powered by Mailchimp